Австрія закликала до мирних переговорів між Україною та Росією за посередництва країн БРІКС

Австрія закликала до мирних переговорів між Україною та Росією за посередництва країн БРІКС

Австрія, переговори
Федеральний канцлер Австрії Карл Негаммер. Фото: AP

Федеральний канцлер Австрії Карл Негаммер заявив про необхідність сісти за стіл переговорів з Росією, щоб припинити війну в Україні. Він також припустив включити у переговори країни БРІКС.

Про це пише іспанське видання El Mundo.

Від повномасштабного вторгнення РФ в Україну Австрія позиціонує себе як союзник Києва, хоча через свій нейтралітет вона обмежила свою допомогу гуманітарною допомогою.

На полях саміту в Парижі Негаммер сказав групі австрійських журналістів, "що на третьому році війни необхідно зробити більше", щоб припинити бойові дії.

Федеральний канцлер Австрії додав, що для того, щоб рухатися до вирішення шляхом переговорів, необхідно було б "включити більше" інших держав, таких як Бразилія, Індія, Китай і Південна Африка, які разом з Росією утворюють групу БРІКС.

Що відомо про БРІКС

БРІКС (англ. BRICS) (від англ. Brazil, Russia, India, China, South Africa — Бразилія, Росія, Індія, КНР, ПАР) — міждержавне об'єднання, геополітична група цих п'яти країн. Воно утворилося у 2006 році, ПАР приєдналася пізніше, у 2010-му.

Зустріч в Парижі щодо України 26 лютого

Зустріч у Єлисейському палаці відбулася в Парижі 26 лютого. У конференції взяли участь канцлер ФРН Олаф Шольц, президент Польщі Анджей Дуда та прем'єр-міністри близько 20 країн ЄС. На зустрічі Сполучені Штати Америки представляли помічник держсекретаря США у справах Європи та Євразії Джеймс О'Браєн, а Сполучене Королівство — глава МЗС Девід Кемерон.

Після зустрічі президент Франції Еммануель Макрон заявив, що західні партнери України створили коаліцію з постачання Україні далекобійного озброєння. Також Макрон не виключив можливості відправити війська західних країн в Україну.

На початок