Трамп подав апеляцію у цивільній справі про шахрайство на суму $454 мільйони

Трамп подав апеляцію у цивільній справі про шахрайство на суму $454 мільйони

США
Колишній президент США Дональд Трамп. Фото: AP/Godofredo A. Vásquez

Експрезидент США Дональд Трамп подав апеляцію на рішення суду Нью-Йорку накласти на нього 454 мільйонів доларів у вигляді штрафу та відсотків і обмежити його можливість вести бізнес у штаті за шахрайське перебільшення своїх статків, щоб забезпечити собі кращі умови кредитування з боку банків.

Про це повідомляє агентство Reuters.

Зазначається, що Трамп звернувся до апеляційного суду штату Нью-Йорк з проханням скасувати рішення судді Артура Енгорона від 16 лютого у цивільному позові про шахрайство, поданому у 2022 році генпрокурором штату Летицією Джеймс.

"Штрафи, разом зі значними присудами присяжних у двох інших цивільних справах, можуть стати витоком грошових резервів Трампа, оскільки він балотується від Республіканської партії на пост президента США", — йдеться у повідомленні.

24 лютого суд зобов’язав колишнього президента США Дональда Трампа виплатити 454,2 мільйона доларів у цивільній справі про шахрайство. Цей платіж містить штраф розміром 354,9 мільйона доларів плюс відсотки.

16 лютого визнав Дональда Трампа винним у цій справі та оштрафував на 354,9 мільйона доларів за шахрайське завищення власного капіталу з метою ошукання кредиторів.

Суддя Енгорон також заборонив Трампу на три роки обіймати керівні посади в будь-якій нью-йоркській компанії або отримувати позики в банках, зареєстрованих у штаті. Його дорослі сини отримали дворічну заборону займати керівні посади.

Суддя сказав, що у цій справі "повна відсутність розкаяння та докорів сумління межує з патологією". Натомість Трамп заявив, що має намір оскаржити це рішення суду.

Що відомо про звинувачення Дональда Трампа

2 серпня 2023 року Дональда Трампа звинуватили у злочині проти держави та громадян, а також спробі скасувати результати виборів США 2020 року, де він програв Джо Байдену.

У червні 2023 року у залі федерального суду в Маямі Дональду Трампу висунули 37 кримінальних звинувачень, пов'язаних із поводженням із секретними документами на його маєтку у Флориді Мар-а-Лаго. У відповідь адвокат Трампа Тодд Бланш виступив від імені політика, заявивши, що той не визнає себе винним.

27 липня Трампу висунули нові звинувачення в тому, що він намагався перешкодити розслідуванню неправомірного поводження з надсекретними документами. До того ж у справі новий серед підозрюваних.

У новому документі Трампа звинувачують, що він діяв разом зі своїм особистим помічником Уолтіном Наутою і новим обвинуваченим, менеджером нерухомості Карлосом де Олівейра, щоб видалити записи камер безпеки в Мар-а-Лаго.

На початок