Україна наздогнала Росію за кількістю виробництва ударних дронів-камікадзе — Камишін

Україна наздогнала Росію за кількістю виробництва ударних дронів-камікадзе — Камишін

Дрони
Міністр з питань стратегічних галузей промисловості Олександр Камишін, Київ, 25 лютого 2024 року. Фото: Олександр Магула/Суспільне

Міністр з питань стратегічних галузей промисловості Олександр Камишін заявив, що у цьому році Україна наздогнала Росію у кількості виробництва ударних дронів-камікадзе, подібних до іранських "Shahed-131" та "Shahed-136".

Про це Олександр Камишін сказав в ефірі телемарафону "Єдині новини".

"На цей рік наші спроможності виробити такі дрони вже нічим не поступаються Росії", — сказав міністр.

За його словами, Україна досягає успіху як у виробництві аналогів "шахедів", так і у виробництві інших ударних безпілотників. "Те, що на Росії вибухає — то все наше", — додав Камишін.

Коментуючи параметри тотожності українських дронів-камікадзе до російсько-іранських, міністр заявив, що вони схожі за кількістю пересувної вибухівки, за дальністю дії, і за іншими технічними параметрами".

Водночас Камишін зауважив, що наразі спроможності українського оборонного комплексу вдвічі більші, ніж Україна може купити. Те, на що вистачає бюджетних коштів, уже законтрактували. Тому уряд просить союзників закупати дрони для України у наших виробників.

Президент Володимир Зеленський під час пресконференції за підсумками 2023 року розповів, що у 2024 році Україна виробить мільйон БпЛА.

У грудні 2023 року Камішін розповів, що Україна тільки за місяць виготовила 50 тисяч FPV-дронів, а також є можливості виробити у 2024 році понад 10 тисяч ударних дронів "середньої дальності", та понад тисячі безпілотників з дальністю за 1000 км.

На початок