Близько 50% західної військової допомоги не надходить вчасно — Умєров

Близько 50% західної військової допомоги не надходить вчасно — Умєров

Міністр оборони України Рустем Умєров
Міністр оборони України Рустем Умєров. Фото: Олександр Магула/Суспільне

Половина військової допомоги, яку надають Україні країни Заходу, не приходить своєчасно, що призводить до втрати особового складу Збройних сил України і територій.

Про це на форумі "Україна. Рік 2024" заявив міністр оборони Рустем Умєров.

"На даний момент виділення не означає забезпечення. 50% не постачається вчасно. Тобто якщо ми дивимося на математику війни, дивимося на противника, їхня економіка приблизно 2 трлн дол. Вони використовують до 15% (бюджету, — ред.), на війну, що становить понад 150 млрд дол., це офіційні показники. Тому коли те, що виділяється, не приходить вчасно, ми втрачаємо особовий склад, ми втрачаємо території", – сказав він.

За словами Умєрова, армія Росії має перевагу в небі, що значно ускладнює можливість Збройним силам України чинити опір.

"Ми дістали перемогу — ми їх вигнали з півночі, з частин Чорного моря без переваги у повітрі. Тому всі платформи, які постачаються, є дуже важливими, особливо, коли йдеться про збройні платформи і високотехнологічні платформи. І вся техніка, яка постачається, має розглядатися з погляду спроможності ураження російських сил і російських повітряних сил. Ми робимо все можливе і неможливе, але без своєчасних поставок це ускладнює нашу роботу", — сказав міністр.

Президент Володимир Зеленський заявив, що надзвичайно важкою сьогодні є ситуація на кількох частинах фронту — там, де російські окупанти зосередили максимум своїх резервів.

"Вони користуються затримками в допомозі Україні. І це дуже відчутні речі. Дефіцит артилерії. Потреба у фронтовій ППО та в більшій далекобійності нашої зброї. Працюємо максимально з партнерами, щоб відновити й подовжити підтримку", — сказав він.

Раніше прем'єр-міністр Нідерландів Марк Рютте закликав держави Європи припинити скиглити через кандидата у президенти США Дональда Трампа й зосередитись на тому, що вони можуть зробити для України.

На початок