Єрмак допустив участь Росії на другому саміті миру

Єрмак допустив участь Росії на другому саміті миру

Єрмак ОП
Керівник Офісу президента Андрій Єрмак на форумі "Україна. Рік 2024", Київ, 25 лютого 2024 року. Фото: Олександр Магула/Суспільне

Керівник Офісу президента Андрій Єрмак не виключає, що у другому Глобальному саміті миру може взяти участь Росія, якщо її представники на той час виступатимуть за справедливий мир в Україні.

Про це Єрмак сказав на форумі "Україна. Рік 2024", передає кореспондентка Суспільного.

"Ми передбачаємо, що всі країни, які підтримують Українську формулу миру і план закінчення війни та відновлення, що на другий Глобальний саміт миру може бути така ситуація, що ми разом запросимо представників Російської Федерації. Там їм буде представлений цей план. На той випадок, якщо той, хто на той час буде представляти країну-агресора, справді захоче припинити війну та повернутися до справедливого миру", — пояснив голова ОП.

Глава ОП зауважив, що наразі єдина країна, яка може не погоджуватися з українськими умовами миру, — це Росія, яка є країною-агресором.

Єрмак нагадав, що Глобальному саміту миру передували міжнародні зустрічі на рівні послів та радників з нацбезпеки й зовнішньої політики:

Глобальний саміт миру на рівні лідерів держав має відбутися вже цього місяця, у лютому. Його проведуть у Швейцарії. Підготовка до саміту вже розпочалася, повідомляв 15 січня Зеленський. Єрмак уточнив, що запрошення для участі в саміті на сьогодні відправлені більш ніж 160 країнам.

Що передбачає українська "формула миру"

11 жовтня 2022 року президент України Володимир Зеленський озвучив лідерам країн "Групи семи" (G7) "формулу миру" для подолання російської загрози. Вона зокрема передбачає оборонну підтримку України, захист територіальної цілісності та покарання винних у збройній агресії. Також формула передбачає протидію екоциду та фіксацію завершення війни.

"Формула миру" включає 10 пунктів:

  1. Радіаційна та ядерна безпека.
  2. Продовольча безпека.
  3. Енергетична безпека.
  4. Звільнення всіх полонених і депортованих.
  5. Виконання Статуту ООН і відновлення територіальної цілісності України та світового порядку.
  6. Виведення російських військ і припинення бойових дій.
  7. Повернення справедливості.
  8. Протидія екоциду.
  9. Недопущення ескалації.
  10. Фіксація закінчення війни.

Наприкінці грудня 2022 року глава МЗС РФ Сергій Лавров заявив, що Росія не вестиме переговори на основі "формули миру" Зеленського.

На початок