WSJ: SpaceX, ймовірно, заблокував супутниковий інтернет на Тайвані

WSJ: SpaceX, ймовірно, заблокував супутниковий інтернет на Тайвані

WSJ: SpaceX, ймовірно, заблокував супутниковий інтернет на Тайвані
. Ілон Маск. Фото: АР

Американський конгресмен Майк Галлахер направив підприємцю та власнику SpaceX Ілону Маску листа, у якому йдеться про неактивність супутникового зв'язку на Тайвані.

Про це повідомила газета The Wall Street Journal з посиланням на повідомлення конгресмена, яке опинилося в розпорядженні видання.

"SpaceX, ймовірно, відмовляється від послуг широкосмугового доступу в інтернет на Тайвані, можливо, порушуючи контрактні зобов'язання SpaceX з урядом США", — написав Галлахер у листі, пославшись на надану джерелами інформацію.

За даними газети, на Тайвані використовуються військові супутники Starshield від SpaceX, які надають послуги розвідувальним та військовим відомствам. Уряд США вклав у цей проєкт понад 100 млн доларів. Галлахер вимагає надати додаткову інформацію про роботу супутників на острові до 8 березня.

Що відомо про відключення Starlink біля Криму

Видання CNN з посиланням на уривок з нової біографічної книги про Маска повідомило, що у 2022 році він наказав вимкнути мережу Starlink поблизу Криму, щоб не дати українським силам здійснити таємну атаку на Чорноморський флот РФ.

Згодом мільярдер заявив, що не давав таких розпоряджень і вказав, що SpaceX отримувала "терміновий запит від держорганів" на активацію мережі на ділянці до Севастополя, але відмовила, щоб не стати учасником війни та це не призвело до ескалації.

На початок