Ірак провів спецоперацію і затримав за кордоном двох членів "Ісламської держави"

Ірак провів спецоперацію і затримав за кордоном двох членів "Ісламської держави"

Ірак провів спецоперацію і затримав за кордоном двох членів "Ісламської держави"
Затримані Іраком члени "Ісламської держави" на борту літака, 24 лютого 2024 року. Фото: Національна розвідувальна служба Іраку

Влада Іраку затримала двох членів угруповання "Ісламська держава" під час спецоперації за межами країни та повернула їх додому, де вони зізналися у скоєнні злочинів.

Про це повідомила Національна розвідувальна служба Іраку.

Не повідомляється, де саме були захоплені двоє чоловіків. Розвідувальна служба оприлюднила світлини, на яких видно, як чоловіки із зав’язаними очима перебувають на борту невеликого літака. Пізніше двоє чоловіків з'явилися на фото у жовтій формі. Вони розповіли про свою роль в екстремістському угрупованні.

Один із чоловіків був ідентифікований як Іссам Абед Алі Суейдан. Він був головним пропагандистом терористичної групи в центральному іракському місті Фаллуджа. Він фільмував пропагандистські відео для ІД.

Другий затриманий був ідентифікований як Башир Абед Алі Суейдан, який відповідав за телекомунікації в Фаллуджі. За його словами, колись його утримували в американській в'язниці Camp Bucca на півдні Іраку. Чоловік сказав, що він відповідає за шифрування телекомунікацій чиновників ІД.

Чоловік сказав, що після наступу уряду він втік до іракського міста Каїм поблизу сирійського кордону, де він залишався до 2017 року. Потім він втік з Іраку, не сказавши, куди він пішов.

Минулого місяця Ірак і Сполучені Штати почали офіційні переговори, спрямовані на згортання місії очолюваної США військової коаліції, яку сформували для боротьби з ІД. Прем'єр-міністр Іраку Мохаммед Шиа ас-Судані стверджував, що іракські сили безпеки здатні впоратися з осередками ІДІЛ, які залишилися в країні, і присутність коаліції більше не потрібна.

Приблизно 2500 військовослужбовців США розкидані по країні, в основному на військових об’єктах у Багдаді та на півночі.

На початок