Raiffeisen Bank в Австрії перевіряють у зв'язку з відмиванням грошей та роботою в РФ

Raiffeisen Bank в Австрії перевіряють у зв'язку з відмиванням грошей та роботою в РФ

Raiffeisen Bank
. Штаб-квартира Raiffeisen Zentralbank у Відні, АвстріяФото: Associated Press

Австрійський фінансовий регулятор FMA розслідує діяльність Raiffeisen Bank International у зв'язку з проблемами боротьби з відмиванням грошей та у зв'язку з роботою банку на території Росії.

Про це повідомляє Reuters з посиланням на звіт банку.

У Raiffeisen зазначають, що розслідування в Австрії зосереджено на так званих правилах "знай свого клієнта", маючи на увазі ключовий захід безпеки щодо запобігання відмиванню грошей.

Розслідування FMA відбувається у той час, як Raiffeisen Bank International перебуває під розслідуванням санкційного органу США — Управління контролю за іноземними активами Міністерства фінансів (OFAC).

Австрійського регулятора цікавлять платежі банку за участю Росії та даних, розкритих Міжнародним консорціумом журналістів-розслідувачів у рамках проєкту під назвою "Секрети Кіпру", повідомив представник банку.

Представник банку сказав, що він був поінформований про висновки регулятора в січні, і що він буде оскаржувати будь-які штрафи, хоча жодного ще не було винесено. "Це стосується старих платежів до 2020 року", — сказав він.

Регулятор вивчає платежі за участю трьох клієнтів, оброблені в період з 2017 по 2020 рік. Розслідування може призвести до штрафів, йдеться у річному звіті банку.

У банку заявили, що австрійський регулятор вважає, що банк "не повністю виконав свої адміністративні зобов'язання".

Банк також надав оновлену інформацію про розслідування в США, згідно з якою OFAC має намір "прояснити платіжний бізнес... який RBI веде з банками-кореспондентами США у світлі подій, пов'язаних з Росією та Україною".

"Порушення санкцій США може... призвести до штрафів, заморожування рахунків або припинення ділових відносин з американськими банками-кореспондентами", — йдеться у повідомленні.

У березні 2023 року НАЗК внесло австрійську Raiffeisen Bank International до переліку міжнародних спонсорів війни.

У грудні після погроз Відня заблокувати новий пакет антиросійських санкцій ЄС НАЗК зупинило статус міжнародного спонсора війни для австрійського Raiffeisen Bank.

На початок