Литва закриває пункти пропуску із Білоруссю

Литва закриває пункти пропуску із Білоруссю

Литва, Білорусь, кордон
Стовпи на кордоні між Литвою та Білоруссю. Фото: Getty Images

Влада Литви з 1 березня закриє два прикордонні пункти пропуску на кордоні з Білоруссю - "Лаворішкес" ("Котлівка") і "Райгардас" ("Привалка").

Про це повідомляється на сайті уряду Литви.

У 2023 році литовська влада закрила два з шести переходів на кордоні з Білоруссю - "Шумскас" ("Лоша") та "Твярячюс" ("Відзи"). Продовжать працювати пункти пропуску "Мядинінкай" ("Кам'яний Лог") та "Шальчинінкай" ("Беняконі"). Через ці переходи обмежать рух пішоходів та велосипедистів, випливає з пресрелізу.

З початку весни також буде обмежена посадка та висадка пасажирів на залізничних пунктах пропуску "Кена" (кордон з Білоруссю) та "Кібартай" (кордон з Калінінградською областю РФ). Як зазначає LRT, обмеження пояснили тим, що на цих станціях у Литві з транзитних поїздів, що прямують до Калінінградської області, висаджуються люди з візами та посвідками на проживання в країнах Євросоюзу.

Влада Литви пообіцяла скоротити видачу дозволів білоруським та литовським перевізникам, які виконують регулярні міжнародні пасажирські перевезення автобусами.

Свої дії влада Литви пояснила розвʼязанням проблем національної безпеки, контрабанди та порушень міжнародних санкцій.

Дії Литви після вторгнення РФ в Україну

Після вторгнення російських військ до України Литва однією з перших країн ЄС обмежила видачу нових шенгенських та національних віз громадянам Росії. Аналогічно надійшли Латвія та Естонія. Крім того, країни Балтії, а також Польща, Фінляндія та Норвегія заборонили в'їзд на свою територію автомобілів із російськими номерами.

Що відомо про ескалацію між Литвою та Білоруссю

4 серпня стало відомо, що Литва планує закрити два із шести прикордонних контрольно-пропускних пунктів із Білоруссю у відповідь на передислокацію найманців ПВК "Вагнер".

8 серпня також повідомлялось, що Литва розглядає збільшення військового контингенту на кордоні Білоруссю.

16 серпня уряд Литви ухвалив рішення про тимчасове закриття з 18 серпня пунктів пропуску "Шумскас" та "Тверячус" на кордоні з Республікою Білорусь.

31 липня Президент Литви Гітанас Науседа заявив, що вважає присутність найманців ПВК "Вагнер" у Білорусі серйозною загрозою, проте, за його словами, наразі вони не мають ознак можливих провокацій.

Також у Литві розглядають можливість скоротити або закрити автобусне сполучення з Білоруссю. У Литві Мінтранс звернувся до Департаменту державної охорони з проханням оцінити, наскільки ризиковано здійснювати пасажирські перевезення автобусами до Білорусі, яка вважається союзником у війні проти України.

На початок