Фон дер Ляєн розповіла, коли буде готова переговорна рамка щодо розширення ЄС

Фон дер Ляєн розповіла, коли буде готова переговорна рамка щодо розширення ЄС

Фон дер Ляєн розповіла, коли буде готова переговорна рамка щодо розширення ЄС
Президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн виступає в Європарламенті 17 січня 2024 року. AP/Jean-Francois Badias

Переговорна рамка щодо розширення Європейського Союзу буде готова після європейських виборів приблизно на початку літа.

Про це президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн сказала на пресконференції з лідером Європейської народної партії Манфредом Вебером.

“Що стосується розширення, то ми робимо чудовий прогрес у процесі скринінгу. Це дуже добре. І ми все ще працюємо над рамкою переговорів. Я думаю, що вона буде готова не до європейських виборів, а після них. Тому що я бачу розвиток різних переговорних позицій, це займе певний час. Але я думаю, що десь на початку літа ми будемо готові”, — сказала фон дер Ляєн.

Вона додала, що працює з проєвропейськими, пронатовськими, проукраїнськими, однозначно прихильними до європейських демократичних цінностей групами.

“І ті, хто захищає демократію від євроскептиків, і ті, хто захищає наші цінності від друзів Путіна, — це ті, з ким я хочу працювати і знаю, що можу працювати”, — сказала президентка Єврокомісії.

"Сьогодні Європа набагато ближча до енергетичної стійкості, ніж будь-коли" — президентка ЄК

Говорячи про повномасштабне вторгнення РФ в Україну, фон дер Ляєн наголосила, що президент Росії Володимир Путін розпочав найбільшу сухопутну війну в Європі з 1945 р. За її словами, Європа була єдиною, діяла негайно і діяла рішуче, підтримувала Україну з першого дня. Фон дер Ляєн розповіла, що не забула, як Путін намагався шантажувати Європу, використовуючи її залежність від російського газу, і країни ЄС стояли твердо разом. За її словами, Європа пережила найбільшу енергетичну кризу за останні 40 років, але їй вдалося перетворити цей виклик на можливість.

“Ми диверсифікували свою діяльність, звернувшись до друзів-однодумців і партнерів, таких як США чи Норвегія, наприклад. Ми підвищили нашу енергоефективність, а головне — масово інвестували в екологічно чисту енергетику власного виробництва”, — сказала фон дер Ляєн.

За її словами, сьогодні Європа набагато ближча до енергетичної стійкості, ніж будь-коли.

"Громадяни хочуть, щоб Європа інвестувала в оборону" — фон дер Ляєн

Фон дер Ляєн також коротко зупинилася на темі оборони. За її словами, громадяни хочуть, щоб Європа інвестувала в оборону: більше, краще, по-європейськи і розумніше. А також хочуть, щоб ЄС залишався трансатлантичним без жодних питань. Але також щоб став більш європейським.

“Але перш за все, ми повинні захищати те, що робить Європу унікальною і сильною. Це наша демократія. І це наші цінності. Ми є союзом 27 країн. І привабливість цього союзу настільки велика, що багато інших держав хочуть приєднатися до нього свідомо, від Західних Балкан до України. І це найбільший успіх Європи”, — сказала фон дер Ляєн.

Вона додала, що потрібно продовжувати захищати його від тих, хто хоче розділити союзників: від євроскептиків до друзів Путіна, хай-то буде зсередини чи ззовні.

“Ми повинні зберегти наші демократії сильними. Я переконана, що разом ми досягнемо успіху. І це завдання, до якого я з нетерпінням чекаю”, — наголосила фон дер Ляєн.

Раніше чинна президентка Європейської Комісії Урсула фон дер Ляєн оголосила про намір вдруге очолити Єврокомісію як кандидатка від Християнсько-демократичного союзу Німеччини (ХДС).

На початок