Компанія ексчиновника уряду Януковича хоче зірвати закупівлі харчування ЗСУ — Державний оператор тилу

Компанія ексчиновника уряду Януковича хоче зірвати закупівлі харчування ЗСУ — Державний оператор тилу

Компанія ексчиновника уряду Януковича хоче зірвати закупівлі харчування ЗСУ — ДОТ
Продукти (ілюстративне фото). ФОТО: Getty images (ілюстративне)

Компанія, пов’язана з ексчиновником уряду Януковича, намагається зірвати закупівлі харчування Збройних Сил України.

Про це Суспільному повідомили в пресслужбі Державного оператора тилу (ДОТ) — державній агенції, що забезпечує потреби Збройних Сил України в харчуванні, одязі та амуніції, пально-мастильних матеріалах.

“Сьогодні стало відомо про постанову Шостого адміністративного апеляційного суду (колегія суддів у складі Володимира Кузьменка, Ярослава Василенка, Олени Ганечко), згідно з якою суд частково задовольнив позовні вимоги ТОВ “Трейд Граніт Інвест” щодо оскарження вимог процедур закупівель продуктів харчування, оголошених Державним оператором тилу 2 лютого”, — йдеться в отриманому Суспільним пресрелізі.

Зазначається, що наразі юридична служба ДОТ вивчає деталі. Оскарження стосувалось етапу закупівлі, який минув, тож всі оголошені раніше закупівельні процедури відбудуться в штатному режимі. Розкриття пропозицій учасників відбудеться сьогодні, 21 лютого.

Серед вимог, які не влаштовували діючих постачальників Міністерства оборони, були:

  • заборона участі в торгах постачальників, які не виконали свої зобов'язання перед Міноборони в 2022-2023 роках,
  • необхідність проведення дезінфекції складських приміщень,
  • наявність мінімум 15 складів, що обумовлено безпековими вимогами.
  • Натомість в рішення включили пропозицію позивача щодо наявності складських приміщень загальною площею не менше ніж 2000 кв.м.

Раніше Київський окружний адміністративний суд залишив без задоволення позови від компаній ТОВ "Трейд Граніт Інвест" та ТОВ "КРОСС ПРАЙМ" щодо оскарження тендерних процедур .

19 лютого ТОВ "Трейд Граніт Інвест" подала апеляцію для оскарження раніше винесеного рішення суду.

Як пояснили в Державному операторі тилу, ТОВ “Трейд Граніт Інвест” пов'язують з колишньою групою Трейд Коммодіті Андрія Адамовського та ексчиновника уряду Януковича Владислава Якубовського.

“Компанія є діючим постачальником харчування Міністерства оборони України, що неналежно виконує свої зобов’язання. Водночас, в ході судового розгляду справи позивач зазначив, що інших контрактів, окрім як з Міноборони, в нього немає”, — зазначили в ДОТ.

Як повідомив журналіст-розслідувач Юрій Ніколов з "Наших грошей", колегія Шостого апеляційного адміністративного суду 20 лютого наказала "Державному оператору тилу" знести вимоги, які заважали одному з попередніх постачальників харчів для ЗСУ взяти участь у нових закупівлях на загальну суму 10,85 млрд грн. У тому числі знесено вимогу про те, щоб склади учасників закупівлі проходили знезаражування від крис та комах.

Копія рішенння суду є у розпорядженні "Наших грошей".

Як відзначають розслідувачі, суд виніс рішення 20 лютого, напередодні дня, коли мали відбутись аукціони в закупівлях послуг харчування для Збройних сил України на квітень-червень цього року (3,76 млрд грн, 3,07 млрд грн, 0,05 млрд грн, 0,42 млрд грн, 0,35 млрд грн, 0,49 млрд грн, 0,05 млрд грн, 1,05 млрд грн, 1,05 млрд грн, 0,28 млрд грн, 0,28 млрд грн).

Зазначається, що, за рішенням суду, яке не підлягає оскарженню, "Держоператор тилу" більше не має права вимагати в цих закупівлях, аби учасники його торгів мали докази проведення дезінсекційних та дератизаційних робіт на складських об’єктах у 2023 році. Також не можна вимагати використання касових апаратів не менш як на 50% заявлених складів.

Окрім цього, суд заборонив вважати підставою для недопуску в торгах невиконання зобов’язань фірмою по поставкам харчів для військових по попереднім контрактам під час вторгнення.

За даними розслідувачів, засновницею фірми — одного з колишніх постачальників харчів для Міністерства оборони ТОВ “Трейд граніт інвест” є Юлія Павліченко.

“Це колишня власниця відомої за часів Порошенка компанії “Максмед інтернешнл”. Тоді вона  блокувала торги “Укрзалізниці” на мільярди гривень завдяки оскарженням в Антимонопольному комітеті. Навіть прем’єр-міністр Володимир Гройсман публічно скаржився на дії “Максмеду”, — пишуть “Наші гроші”.

За даними розслідувачів, “Максмед” на той час був прописаний у столичному бізнес-центрі “Євразія” на вул. Жилянській, 75. Там також була громадська приймальня впливового нардепа від БПП Олександра Грановського. Пізніше “Максмед” змінив назву на ТОВ “Прайм-ф’южн-сейлс” та переїхав у офіс №4 по вул. Володимирська, 42г. Цей самий офіс до неї займало ТОВ “Торум” з групи Грановського, яке за часів Порошенка було одним з найбільших постачальників палива для “Укрзалізниці” і Міноборони.

“Наші гроші” також відзначають, що суддею-доповідачем по справі був Володимир Кузьменко.

“Це один з “суддів Майдану”, який забороняв українцям протестувати проти угрупування Януковича.  Колишній голова ліквідованого ОАСКу Павло Вовк у розмові про відмазування суддів апеляційної інстанції від дисциплінарної відповідальності називав його “нашим”, — йдеться в матеріалі “Наших грошей”.

Також в колегію Шостого апеляційного адмінсуду входили Ярослав Москаленко і Олена Ганечко.

За даними “Схем”, Ярослав Москаленко не задекларував родинну нерухомість у Москві та апартаменти на узбережжі в окупованому Севастополі,  записані на дружину з 2020 року за паспортом громадянки РФ.

За даними “Слідства.інфо”, раніше Олена Ганечко відмовилась повідомляти у декларації дані про дохід та кошти свого чоловіка, київського адвоката Ігоря Парубочия. Хоча його ім’я й телефон фігурували у комерційному оголошенні про продаж люксового позашляховика Porsche Cayenne та будинку за 300 тисяч доларів.

На початок