Кулеба: ми б не втратили Авдіївку, якби мали артилерійські снаряди

Кулеба: ми б не втратили Авдіївку, якби мали артилерійські снаряди

ЗМІ
Дмитро Кулеба, Авдіївка
. Фото: Олександр Брамський/Суспільне

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив, що Сили оборони не покинули б Авдіївку, якби мали певне озброєння.

Про це чиновник заявив в інтерв'ю CNN.

"Ми б не втратили Авдіївку, якби отримали всі артилерійські боєприпаси, необхідні для її захисту. (Росія — ред.), безсумнівно, вибере інше місто чи місто і почне його штурмувати… Падіння одного міста означає, що настав час для когось іншого", — сказав Кулеба.

Він сказав, що російські війська не збираються зупинятися і не збираються відступати, а наступатимуть. Армія РФ для захоплення міст використовує тактику "салямі".

"Вони відрізають одне місто чи село і далі фокусують всі зусилля на іншому. І оскільки Авдіївка під їхнім контролем, вони оберуть інше село чи місто і штурмуватимуть його безжалісно у систематичний спосіб. Єдина хороша новина тут, що росіяни не можуть систематично підтримувати великомасштабні операції вздовж лінії фронту. У них немає на це ресурсу.

Оборона Авдіївки та вихід з міста українських сил

11 лютого командувач угруповання військ "Таврія" Олександр Тарнавський повідомив про те, що до Авдіївки направили "свіжі сили". А 13 лютого речник 110-ї ОМБр підтвердив, що в місто перекинули додаткові підрозділи, а сили їхньої бригади вперше за понад два роки вивели на ротацію.

15 лютого 3-тя окрема штурмова бригада підтвердила, що їх перекинули в район Авдіївки для підкріплення Сил оборони України.

Українським силам, які боронять Авдіївку, виділили додаткові боєприпаси та зброю. Водночас відбувалося підсилення підрозділів, на загрозливих напрямках відбуваються маневри, повідомив командувач оперативно-стратегічного угруповання військ "Таврія" Олександр Тарнавський.

17 лютого військове командування України ухвалило рішення вивести підрозділи з Авдіївки і зайняти оборону на підготовлених рубежах.

На початок