Мінбезпеки США посилило правила видачі робочих віз

Мінбезпеки США посилило правила видачі робочих віз

Мінбезпеки США посилило правила видачі робочих віз
. Ілюстративне фото: pixabay

Міністерство внутрішньої безпеки США посилило правила видачі трудових віз. Після того, як нові правила набудуть чинності, буде скорочено число "спеціальних професій" для іноземних робітників.

Як повідомили у пресслужбі відомства, були змінені правила отримання візи H-1B, яка дозволяє роботодавцю наймати іноземного співробітника терміном на шість років. У заяві міністерства зазначено, що ця віза призначена для того, щоб "дозволити роботодавцям заповнити прогалини у своїй робочій силі та залишатися конкурентоспроможними у світовій економіці, однак наразі вона часто шкодить працівникам США".

Згідно з даними відомства, у країні понад пів мільйона віз були використані для переміщення американських робітників, що призвело до зниження заробітної плати в низці галузей на ринку праці США і до стагнації Стагнація — депресія, застій, традиційна фаза економічного розвитку держав з ринковою економікою, для якої характерні певний спад ділової активності і кон'юнктури, незначний ріст безробіття та зниження цін.заробітної плати в деяких професіях.

Зміни стосуються скорочення кількості "спеціальних професій", на які можна наймати іноземних робітників. Крім того, планується посилити контроль за компаніями, які здійснюють основну роботу в інших країнах через аутсорсинг.

"Від компаній буде вимагатися, щоб вони робили справжні пропозиції про роботу справжнім співробітникам", — зазначили у міністерстві.

Також компанії зобов'яжуть збільшити заробітну плату закордонним співробітникам. Як зазначили у відомстві, це дозволить знизити привабливість програми робочих віз для роботодавців і не дозволить іноземцям з невисокою кваліфікацією "відбирати" робочі місця в американців.

Як йдеться у заяві відомства, нові правила поширюються на третину всіх іноземців, які перебувають у США на підставі робочих віз. Деякі правила наберуть чинності вже 8 жовтня, інші — через 60 днів після їх публікації у Федеральному реєстрі.

Що відомо

На початок