Оновити Угоду про асоціацію й відновити безвіз після пандемії. Про що домовилися на саміті у Бельгії

Оновити Угоду про асоціацію й відновити безвіз після пандемії. Про що домовилися на саміті у Бельгії

Оновити Угоду про асоціацію й відновити безвіз після пандемії. Про що домовилися на саміті у Бельгії AP

За результатами двостороннього саміту в Брюсселі Україна та Євросоюз домовились щодо низки питань, зокрема, поновити безвізовий режим після завершення пандемії, продовжити процес реформ, а також оновити Угоду про асоціацію між Україною та ЄС.

Про це йдеться у спільній заяві, зробленій за результатами саміту. Переклад її тексту оприлюднений на сайті Офісу президента.

"Ми зібралися сьогодні, щоб підтвердити нашу незмінну відданість зміцненню політичної асоціації та економічної інтеграції України з Європейським Союзом на основі Угоди про асоціацію та передбаченої нею Поглибленої і всеосяжної зони вільної торгівлі. Ми поділяємо спільні цінності демократії, верховенства права, поваги до міжнародного права та прав людини, включно з правами осіб, що належать до меншин, а також гендерної рівності", – повідомляється у вступній частині заяви.

Оновлення Угоди про асоціацію

Зокрема, Україна та Євросоюз домовились оновити Угоду про асоціацію.

"Ми очікуємо на подальше зміцнення економічної інтеграції та регуляторне зближення в межах Угоди про асоціацію", – йдеться у тексті заяви.

Оновлення стосуватиметься цифрового ринку, захисту довкілля, боротьби зі змінами клімату, у тому числі ролі України у політиці Green Deal, та фінансової співпраці.

Безвіз

Також сторони домовились поновити безвізовий режим між ЄС та Україною після завершення пандемії COVID-19, наголосивши на важливості продовження виконання критеріїв лібералізації візового режиму та пришвидшення відповідних зусиль щодо реформ.

"Ми привітали продовження успішної імплементації безвізового режиму для громадян України. Ми з нетерпінням чекаємо відновлення звичних можливостей для подорожей наших громадян, щойно це дозволять епідемічні умови", – зазначається в заяві.

Війна на Донбасі

Окрім того, представники Євросоюзу наголосили на важливості подальшої співпраці в межах Нормандського формату та Тристоронньої контактної групи задля виконання Мінських домовленостей, окремо наголосивши на ролі Росії у конфлікті на Донбасі.

"Ми високо оцінили конструктивний підхід України у Нормандському форматі та Тристоронній контактній групі та закликали Росію відповісти взаємністю. Всебічне та безстрокове припинення вогню – це досягнення, яке має бути збережене. Ми закликали Росію повністю взяти на себе відповідальність у цьому питанні та використати свій значний вплив на підтримувані нею збройні формування для повного виконання Мінських домовленостей та забезпечення вільного й безперешкодного доступу Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ до непідконтрольних уряду України територій, включаючи райони вздовж українсько-російського державного кордону, відповідно до її мандату", – наголосили у ЄС.

Окрім того, Євросоюз закликав Росію припинити розпалювання конфлікту шляхом фінансування та надання військової допомоги бойовикам, а також засудив надання мешканцям окупованих територій російського громадянства.

Боротьба з пандемією

Україна та ЄС домовились посилити боротьбу проти пандемії COVID-19, зокрема, шляхом вільного обміну інформацією про захворювання, а також співпрацювати над забезпеченням доступу до майбутньої вакцини проти COVID-19 як глобального спільного надбання за доступними цінами.

"Ми визнали, що глобальна солідарність, співпраця та ефективний мультилатералізм як ніколи необхідні для перемоги над вірусом, а також для забезпечення стійкого економічного відновлення. Пакет підтримки в розмірі 190 мільйонів євро та програма макрофінансової допомоги в розмірі 1,2 мільярда євро, яку ЄС мобілізував для України для подолання пандемії COVID-19 та її соціально-економічного впливу, значно перевищує допомогу, надану іншими партнерами", – зазначається у заяві.

Також ЄС привітав вже досягнуті результати з імплементації Угоди про асоціацію та готовність України приєднатися до майбутньої Рамкової програми досліджень й інновацій ЄС "Горизонт Європа" та Програми EU4Health. Вона має стати важливим чинником для "зеленого" та цифрового відновлення після пандемії COVID-19.

Окремо у заяві виділили роль України як стратегічної транзитної країни для газу і привітали угоду про транзит газу до ЄС після 2019 року.

Представники об’єднаної Європи закликали український уряд продовжувати процес реформ, деолігархізацію, боротьбу з корупцією та подальше посилення плюралізму ЗМІ.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди