Приватних підприємців у військоматі прирівняли до безробітних: історія підприємця Сергія Зосименка

Приватних підприємців у військоматі прирівняли до безробітних: історія підприємця Сергія Зосименка

Приватних підприємців у військоматі прирівняли до безробітних: історія підприємця Сергія Зосименка Фото - Сергій Зосименко

Прирівняли приватних підприємців до безробітних. Чернігівець Сергій Зосименко у вересні був на військових зборах резервістів. Згідно з законодавством, таким людям виплачують добові. Тим, хто має офіційну зарплатню, військкомат відшкодовує ще й середній заробіток за час, який вони провели на зборах. Безробітні і приватні підприємці отримують однакову суму грошей – 560 гривень.

З 19-го по 26-е вересня у Чернігові проходили збори резервістів і військовозобов’язаних. Був на них і підприємець Сергій Зосименко.

«Я, коли хотів дізнатися, як будуть розраховувати ФОПів, яким я сам є, дізнався дуже цікаву річ, що по закону взагалі нам не передбачені виплати. Тобто ми прирівняні до безробітних», - розповідає Сергій Зосименко.

Людям, які були на військових зборах, виплачують добові. Тим, хто має офіційну зарплатню, військкомат відшкодовує ще й середній заробіток за час, який вони провели на зборах. Безробітні ж отримують грошове забезпечення – 560 гривень. Прирівняли до безробітних і приватних підприємців.

«Справа тут не в грошах. Справа в тому, що ставлення держави таке, що ти наче ніхто.»

Сергій Зосименко каже, що коли траплялися пожежі в Чорнобилі та різні стихійні лиха, малий і середній бізнес виділяв гроші, щоб допомогти. А тут вони просто проігноровані державою.

Начальник сектору соціальних виплат обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки Сергій Злобін каже, виплати здійснюють, згідно з законодавством.

«В Постанові Кабміну і 80-му наказі міністра оборони чітко написано, що відшкодовується заробітна плата підприємствам. Тобто не дохід, а заробітна плата. Ми відшкодовуємо середню заробітну плату тільки працюючим. Тобто хто працює на підприємстві і отримує заробітну плату, а ФОПи не отримують заробітну плату, вони отримують дохід.»

Такий підхід є дискримінацією, вважає Ірина Березинець, голова громадської організації «Сяйво Сіверщини», що опікується підприємцями.

«Вони втрачають свій дохід і їх просто принижують тією сумою, яку вони отримують», - сказала Ірина Березинець.

За словами Сергія Зосименка, зараз вони думають до кого звернутися, щоб були внесені відповідні зміни до законодавства, аби приватних підприємців прирівняли до працюючих людей.

Читайте також:

"На Чернігівщині восени на службу призвуть понад 450 людей"

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди