Болгарія затримує відправлення 100 бронетранспортерів Україні — Euractiv

Болгарія затримує відправлення 100 бронетранспортерів Україні — Euractiv

ЗМІ
Болгарія
. Прапор Болгарії, ілюстративне фото: Getty Images

Болгарія затримує постачання 100 бронетранспортерів українській армії, оскільки Міністерство оборони попросило НАТО оплатити транспортні витрати.

Про це повідомляє Euractiv Bulgaria з посиланням на депутатів від керівної більшості.

Рішення про відправку машин було прийнято понад три місяці тому в парламенті, а МВС Болгарії та Міноборони України підписали угоду на постачання БТРів.

" Болгарія може допомогти Україні, але це не відбувається необхідними темпами, і я сподіваюся, що це покращиться. Ми проголосували за рішення щодо БТРів майже три місяці тому, але за три місяці ми не можемо перевезти сотню БТРів із Софії в Русе (місто на річці Дунай у північно-східній Болгарії). Відбулася затримка через те, що адміністрація Міноборони не працює оптимально", — заявив депутат Івайло Мірчев від керівної коаліції.

Міністр оборони Тодор Тагарєв сказав, що затримка відбулася тому, що Софія хоче, щоб союзники НАТО профінансувати транспортування.

"Це не елементарна транспортна операція, тому що потрібно задіяти чимало потягів", - заявив Тагарєв. Він пояснив, що логістика складна і зусилля Болгарії "гідно оцінені українською стороною".

Euractiv не отримала відповіді на свій запит до Міноборони щодо конкретних причин, з яких досі не відбулося постачання БТР.

Болгарська влада в останньому пакеті військової допомоги Києву пообіцяла озброєння, яке має Болгарія ще з часів СРСР — деталі для пускових установок ракет С-300, старі ракети С-300, БТР, снаряди, міномети та іншу техніку.

3 лютого міністр оборони Болгарії Тодор Тагарєв повідомв, що країна розпочала відправлення Україні 100 бронетранспортерів зі складів Міністерства внутрішніх справ відповідно до укладеної минулого року угоди.

На початок