У Київ приїхав кандидат на посаду генерального секретаря Ради Європи Ален Берсе

У Київ приїхав кандидат на посаду генерального секретаря Ради Європи Ален Берсе

У Київ приїхав кандидат на посаду генерального секретаря Ради Європи Ален Берсе
Ален Берсе, Київ, 20 лютого 2024 року. Фото: Х Посольства Швейцарії в Україні

Колишній президент Швейцарії, кандидат на посаду генерального секретаря Ради Європи Ален Берсе у вівторок, 20 лютого, приїхав до Києва.

Про це повідомило посольство Швейцарії в Україні у соцмережі Х (колишній Твіттер).

“Експрезидент Швейцарії та кандидат на посаду генсека Ради Європи Ален Берсе прибув до Києва. Основна увага буде зосереджена на ролі Ради Європи у підтримці України проти агресії Росії та забезпеченні відповідальності і справедливості”, — йдеться у повідомленні.

11 січня Рада Європи оприлюднила імена трьох кандидатів на посаду генерального секретаря організації. Це естонський політик та колишній глава Міністерства культури країни Індрек Саар, бельгійський єврокомісар з питань юстиції Дідьє Рейндерс та колишній президент Швейцарської конфедерації Ален Берсе.

У березні 2024 року Комітет міністрів має провести співбесіди з трьома кандидатами та ухвалити рішення щодо остаточного списку кандидатів. Його передадуть до Парламентської асамблеї Ради Європи. Потім ПАРЄ проведе вибори наступного генерального секретаря. Вони мають відбутися в червні 2024 року.

Мандат нового генсека Ради Європи почнеться з 18 вересня 2024 року.

Раніше повідомлялося, що чинна генеральна секретарка РЄ, представниця Хорватії Марія Пейчинович-Бурич вирішила не йти на другий термін, на який мала право за правилами організації.

На початок