Не варто говорити про втому: Шмигаль про фінансову допомогу Україні від партнерів

Не варто говорити про втому: Шмигаль про фінансову допомогу Україні від партнерів

Шмигаль, допомога
Прем’єр-міністри України та Японії Денис Шмигаль та Фуміо Кішіда на конференції з відновлення України, Токіо, 19 лютого 2024 року. Фото: Оксана Сенів/Суспільне

Премʼєр-міністр України Денис Шмигаль заявив, що нині "не варто говорити" про втому від війни, оскільки триває допомога міжнародних партнерів.

Про це голова уряду сказав на пресконференції у Токіо після Конференції з економічного розвитку та відбудови України, передає кореспондентка Суспільного.

"Мушу сказати, що українське суспільство втомилося від цієї війни, але це зовсім не втома. Ми будемо продовжувати нашу боротьбу. Ми маємо підтримку з усього світу", — сказав Шмигаль.

Він нагадав про нову фінансову допомогу від ЄС у розмірі 50 мільярдів євро на чотири роки, а також гранти і проєкти для відновлення. Також є програма МВФ, яка триває в Україні вже чотири роки. Загальна сума цієї програми — 15,6 млрд доларів.

"Але загалом країни "Великої сімки" гарантували МВФ підтримку України в розмірі $122 млрд на наступні чотири роки в усіх сферах. Зараз ми співпрацюємо з США. І ми маємо перший крок підтримки їхнього Сенату", — зауважив премʼрє-міністр уряду.

Він додав, що нині Україна чекає ухвалення про фінансування допомоги від Конгресу США після виходу законодавців з перерви.

"Тому не варто говорити, і ми не можемо говорити про втому. Тому що це екзистенційна війна. Ви не можете бути втомленими, коли боретеся за своє майбутнє, за своє життя, за наш світ взаємної безпеки. І світовий глобальний порядок безпеки", — підсумував Шмигаль.

Що відомо про конференцію з відновлення України

У понеділок, 19 лютого, у Токіо стартувала японсько-українська конференція з економічного розвитку та відбудови. Її спільно організовують уряди Японії та України.

Напередодні конференції український посол в Японії Сергій Корсунський в ексклюзивному інтерв'ю Суспільному розповів, чого очікувати від заходу.

Прем’єр-міністр Японії Фуміо Кішіда на відкритті конференції заявив, що Японія та Україна укладуть угоду про усунення подвійного оподаткування.

Суспільне Новини працюють на конференції у Токіо. Стежте за оперативними новинами з конференції на нашому сайті та інших платформах.

На початок