Технології Brave1: Федоров показав робота FoxTac для евакуації поранених з поля бою

Технології Brave1: Федоров показав робота FoxTac для евакуації поранених з поля бою

Робот для евакуації
Дистанційно керована платформа для евакуації поранених військових. Фото: Михайло Федоров/Telegram

Віцепрем'єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій — міністр цифрової трансформації Михайло Федоров поінформував, що учасники кластера Brave1 розробили транспортер FoxTac на дистанційному керуванні для евакуації поранених військових з поля бою.

Про це Михайло Федоров написав у Telegram.

Міністр розповів, що ця система повнопривідна і дає змогу їздити як на колісному ходу, так і на гусеничному. Платформа захищена від бруду й легко рухається по бездоріжжю. Дистанція керування — до 700 метрів, запас ходу — до 10 км.

"Конкретно цим роботом може керувати оператор за 700 метрів від того місця, де лежить поранений. Тобто оператор в безпеці, а це можливість зберегти його життя, і врятувати пораненого. Дослідні зразки FoxTac успішно пройшли попередні випробування. Зараз триває процедура кодифікації, яка дасть змогу постачати платформу у війська", — йдеться у дописі Федорова.

26 квітня 2023 року в Україні запустили Defence Tech кластер Brave1. Він став єдиною платформою для співпраці розробників військових технологій з компаніями, державою та армією. Платформа дозволить збільшити виробництво зброї та техніки.

У листопаді 2023 року Михайло Федоров повідомляв, що учасники оборонного кластера Brave1 створили для військових універсального наземного робота UGV Sirko-S1. Машина може перевозити вантажі, евакуювати поранених та проводити розвідку позицій противника.

5 січня 2024 року Федоров інформував, що фахівці тестують наземного безпілотного робота D-21-11, який може проводити розвідку, а також обороняти, або штурмувати позиції.

На початок