США побоюються, що Росія може розмістити ядерну зброю в космосі — NYT

США побоюються, що Росія може розмістити ядерну зброю в космосі — NYT

Блінкен
Державний секретар США Ентоні Блінкен, 30 жовтня 2023 року. AP/Alex Brandon

США побоюються, що Росія може розмістити ядерну зброю в космосі. Вашингтон звернувся до Китаю та Індії і сподівається, що Пекін та Нью-Делі можуть повпливати на Москву.

Як повідомляє The New York Times,

Зазначається, що повідомлення пана Блінкена було відвертим: будь-яка ядерна детонація в космосі призведе до знищення не лише американських супутників, а й супутників Китаю та Індії.

Блінкен зазначив, що лідери Китаю та Індії повинні відмовляти президента РФ Володимира Путіна від того, що може перетворитися на катастрофу.

NYT додає, що залишається невідомим, якою інформацією Блінкен поділився з Китаєм та Індією. Але деякі представники розвідки США виступали проти того, щоб надати іншим країнам розвіддані, а інші закликали передати достатньо відомостей, щоб "переконати у серйозності загрози".

Коли Росія здійснила серію секретних запусків військових супутників приблизно під час свого вторгнення в Україну на початку 2022 року, співробітники американської розвідки почали розгадувати таємницю того, що саме робили росіяни.

Пізніше шпигунські служби виявили, що Росія працює над новим видом космічної зброї, яка може загрожувати тисячам супутників, які підтримують зв’язок світу.

Останніми тижнями американські розвідувальні агентства поширили нове попередження: можливо, готується ще один запуск, і питання полягає в тому, чи планує Росія використати його, щоб запустити в космос справжню ядерну зброю.

Навіть якщо Росія розмістить ядерну зброю на орбіті, офіційні особи США погоджуються у своїй оцінці, що зброя не буде підірвана. Вона буде ховатися як бомба уповільненої дії на низькій орбіті, як нагадування Путіна, що якщо на нього надто сильно тиснуть санкції або військова опозиція його амбіціям в Україні чи за її межами, він може знищити економіку, не націлюючись на людей на землі.

Американські чиновники та аналітики вважають, що застосування такої зброї може вивести з ладу глобальні системи зв'язку, що призведе до збоїв у роботі у всіх сферах від служб екстреної допомоги до мобільного зв'язку. Крім цього, уламки від вибуху ускладнять навігацію або взагалі зроблять її неможливою для всіх супутників.

Раніше Голова Комітету з розвідки Палати представників Майк Тернер заявив про "серйозну загрозу національній безпеці" США. Американські ЗМІ повідомили, що загроза повʼязана з Росією, зокрема з бажанням РФ вивести ядерну зброю в космос.

Координатор Ради нацбезпеки Білого дому Джон Кірбі заявив, що загроза національній безпеці США пов’язана з протисупутниковою програмою, яку розробляє Росія. Через це Вашингтон планує пряму дипломатичну взаємодію з РФ.

На початок