Японія дозволом на нові зачіски хоче зробити службу в армії більш популярною

Японія дозволом на нові зачіски хоче зробити службу в армії більш популярною

Японські армійці на навчаннях
Солдати Сухопутних сил самооборони Японії керують гаубицею під час навчань, 22 травня 2021 року. Фото: АР/Akio Kon

Новобранцям японської армії з квітня 2024 року дозволять мати довше волосся, щоб зробити службу у збройних силах більш привабливою для молоді.

Таке рішення ухвалили у Міністерстві оборони Японії, пише Kyodo news.

Міністерство наразі вимагає від нових військовослужбовців у навчальних підрозділах мати коротку стрижку для чоловіків і коротке волосся для жінок.

Зазначається, що з початку нового фінансового року міністерство дозволить чоловікам мати довше волосся на маківці, а жінкам – довге волосся, якщо воно не заважає носити шолом чи капелюх і зв’язане та не спадає на плечі під час служби.

Раніше Комісія експертів, що покликана збільшити чисельність військ, попросила міністерство змінити або скасувати дисциплінарні правила, яким бракує раціональності.

"Оскільки наша країна стикається з серйозною нестачею робочої сили, ми визнаємо, що конкуренція з іншими, включаючи приватний сектор, за пошук талантів посилюється", — сказав міністр оборони Мінору Кіхара на зустрічі експертної групи.

Цей крок зроблено в той момент, коли Японія стикається з погіршенням регіональної безпеки, спричиненою швидким нарощуванням військової сили Китаю та розширенням ракетної та ядерної програм Північної Кореї.

У зв’язку з цим Міністерство оборони також розглядає можливість дозволити людям з татуюваннями приєднуватися до армії, переглянувши поточні правила, які забороняють їм подавати документи на курсантів.

На початок