ФБР знешкодило ботнет-мережу хакерів ГРУ РФ

ФБР знешкодило ботнет-мережу хакерів ГРУ РФ

Крістофер Рей
Директор ФБР США Крістофер Рей виступає перед Комітетом з безпеки, 31 жовтня 2023 року. Фото: AP Photo/Stephanie Scarbrough

Федеральне бюро розслідувань (ФБР) США і його міжнародні партнери зруйнували мережу з понад 1000 зламаних роутерів, встановлених Росією для проведення кібероперацій проти Сполучених Штатів та їхніх союзників.

Про це заявив на брифінгу директор ФБР Крістофер Рей.

"Ми провели санкціоновану судом технічну операцію, щоб відключити російське ГРУ від понад тисячі домашніх і малих корпоративних роутерів, ми зачинили їм двері, позбавивши ГРУ доступу до ботнету, який воно використовувало для проведення кібероперацій проти країн по всьому світу, в тому числі проти Америки і наших союзників в Європі", — сказав він.

За словами директора ФБР, з моменту вторгнення в Україну Росія вела розвідку в енергетичному секторі США.

"І це особливо тривожна тенденція, тому що ми знаємо, що як тільки доступ встановлено, хакер може переключитися зі збору інформації на атаку швидко і без попередження. Зрештою, Росія зробила вбивства, зґвалтування і безчинства своїм товаром і предметом торгівлі. Тому ніхто не повинен ставити під сумнів її постійну готовність здійснювати руйнівні кібератаки до і під час військового конфлікту", — сказав Рей.

Ботнет – це група зламаних пристроїв, підключених до Інтернету, які контролюються як група без відома власника і зазвичай використовуються у зловмисних цілях. Кожному пристрою, підключеному до Інтернету, призначається адреса Інтернет-протоколу (IP).

На початок