У США заявили про ліквідацію хакерської мережі РФ

У США заявили про ліквідацію хакерської мережі РФ

У США заявили про ліквідацію хакерської мережі РФ
Хакери. Unsplash/Mika Baumeister

Міністерство юстиції США разом із партнерами з правоохоронних органів Німеччини, Нідерландів та Великої Британії ліквідували інфраструктуру російського ботнету, відомого як RSOCKS. Він зламав мільйони комп’ютерів та інших електронних пристроїв по всьому світу. Про це повідомили в американському відомстві.

За даними правоохоронців, ботнет RSOCKS, яким керують російські кіберзлочинці, налічував мільйони зламаних пристроїв у всьому світі. Спочатку RSOCKS був націлений на промислові системи керування, годинники, маршрутизатори, пристрої для потокового аудіо/відео та розумні пристрої для відкривання дверей гаража, які підключені до Інтернету та можуть спілкуватися через Інтернет, а отже, їм призначаються IP-адреси. Згодом ботнет розширився до компрометації додаткових типів пристроїв, включаючи пристрої Android та звичайні комп’ютери.

“Ботнет RSOCKS скомпрометував мільйони пристроїв у всьому світі”, — сказав прокурор США Ренді Гроссман.

За його словами, кіберзлочинці не втечуть від правосуддя — незалежно від того, де вони діють.

Жертвами ботнету RSOCKS стали кілька великих державних і приватних організацій, зокрема університет, готель, телестудія, виробник електроніки, а також домашні підприємства та приватні особи.

Ботнет – це група зламаних пристроїв, підключених до Інтернету, які контролюються як група без відома власника і зазвичай використовуються у зловмисних цілях. Кожному пристрою, підключеному до Інтернету, призначається адреса Інтернет-протоколу (IP).

Читайте також

Вторгнення Росії в Україну, день 114. Текстовий онлайн

Підписуйтесь на розсилку Суспільного — головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

На початок