Дефіциту в українській енергосистемі не фіксується — Міненерго

Дефіциту в українській енергосистемі не фіксується — Міненерго

світло
Лінія електропередач. УНІАН

Станом на ранок 15 лютого електроенергії, яку генерують українські електростанції всіх видів достатньо для покриття потреб споживачів. Дефіциту в енергосистемі не фіксується, графіки відключень світла не застосовуються. Також на поточну добу планується імпорт електроенергії обсягом у 571 МВт-год. Експорт передбачається до Польщі, Румунії, Словаччини та Молдови загальним обсягом до 2312 МВт-год.

Про це повідомляє пресслужба Міністерства енергетики України.

У відомстві поінформували, що в аварійний ремонт вийшов блок і корпус ТЕС, після усунення недоліків корпус було повернуто в роботу. Також у резерві є 11 блоків теплоелектростанцій, які буде залучено у разі потреби.

Наслідки обстрілів

У Міненерго заявили, що масована ракетна атака з боку РФ не вплинула на роботу українських енергооб’єктів, проте внаслідок удару у Львові суттєво пошкоджено кілька об’єктів оператора системи розподілу, зокрема трансформаторну підстанцію, а також знеструмлено об’єкт інфраструктури.

Також минулої доби внаслідок обстрілів сталося займання на підприємстві вугледобувного комплексу на Донеччині. Через це відключалися повітряні лінії електропередачі, внаслідок чого знеструмились побутові споживачі та шахта, у якій перебувало 50 працівників (наразі усіх виведено на поверхню). Наразі усіх споживачів заживлено.

Стан мереж

На Житомирщині через технічні причини вимикалась лінія ПЛ 110 кВ, внаслідок чого знеструмились три підстанції (побутові споживачі та місцева промисловість). За пів години всіх споживачів було заживлено.

На початок