Україна почне перехід у режим paperless з 2021 року – Зеленський

Україна почне перехід у режим paperless з 2021 року – Зеленський

Україна почне перехід у режим paperless з 2021 року – Зеленський
Офіс Президента

Президент України Володимир Зеленський анонсував відмову державних установ від паперових документів у 2021 році.

"2021 рік стане початком входження країни у режим paperless. Тобто ніяких більше паперів. Це стосується всіх державних органів. Жодна державна установа не зможе вимагати від українців жодних довідок, витягів чи інших нескінченних папірців, необхідних для отримання тих чи інших державних послуг", – заявив Володимир Зеленський на презентації нових проєктів програми цифровізації "Дія".

Президент нагадав, що Україна стала першою у світі державою, яка запровадила цифрові паспорти та однією з перших, яка ввела в обіг цифрові водійські посвідчення.

Крім того, триває процес цифровізації державних та комерційних послуг. Наразі в Україні можна онлайн реєструвати ФОП, реєструвати дитину в сервісі "e-малятко", відкривати онлайн банківський рахунок.

"Це - лише десята частина наших великих планів, бо 100% державних послуг будуть онлайн", – зазначив Володимир Зеленський.

Що відомо

  • З лютого 2020 року в Україні з'явилося цифрове водійське посвідчення у додатку "Дія".
  • 16 вересня кабінет міністрів змінив постанову про е-паспорт громадянина України та розширив перелік операцій, які можна буде зробити за допомогою додатку "Дія".
  • Кабмін ухвалив проєкт закону, який дасть українцям можливість подорожувати літаками в межах України за внутрішнім е-паспортом або е-паспортом для виїзду за кордон.

На початок