"В якісь болота": росіяни планують етапувати кримського політв'язня Приходька

"В якісь болота": росіяни планують етапувати кримського політв'язня Приходька

Ексклюзивно
Кримській політв'язень Олег Приходько
Кримській політв'язень Олег Приходько у залі суду. Фото: Ґрати

Кримського політв'язня Олега Приходька, якому додали 4,5 років ув'язнення за двома статтями у листопаді, планують етапувати з російської в'язниці ще далі від батьківщини. З ним перебувають також декілька українських ув'язнених з окупованих територій. У камері сплять по черзі, постійно хворіють, а меддопомоги немає.

Про це повідомила Суспільному Крим донька політв'язня Наталія Швецова.

"Планують етапувати ще, бо йому ж ще 4,5 років додали. 8 листопада йому додали ще 4,5 років. Зараз апеляція і після апеляції, скоріш за все, одразу кудись, не знаю там, на Урал, в якісь болота. Ми нічого не можемо. Ми наймали адвоката. Ми російського адвоката найняли. Він приїхав, носом поводив і поїхав", — сказала вона.

Наразі він перебуває у СІЗО-1 Краснодара. У камері - ще 29 людей, а ліжок приблизно 20. Ув'язнені сплять по черзі та постійно хворіють. За місяць Приходько перехворів двічі, а медичної допомоги немає.

"Ми не можемо нічим допомогти. Ми не можемо надіслати ліки, навіть посилки наші не приймають. Посилку не приймають, бо наче як його планують перенаправити пізніше, а тому посилка не дозволяється. Ми надіслали посилку 20 кг, і її повернули назад", — зазначила його донька.

Крім того, українські політв'язні з окупованих територій передавали "привіт". Вони сидять у Росії, декілька з них - разом з Приходьком. Також їм ще додають терміни за російським законодавством.

"Ув'язнених з під Херсону також перевезли туди в Краснодар, і вони там в камері сидять. Вони там й по 35 чоловік сидять. Їх перевезли з колоній в Краснодар, Ростов і там сидять вони. І він нам розповідає, що вони по черзі сплять. Хтось спить вдень, хтось — вночі", — розповіла Наталія Швецова.

Що відомо про Олега Приходька

  • 65-річного активіста і українського патріота, жителя селища Оріхове Сакського району Криму Олега Приходька затримали 10 жовтня 2019 року. ФСБ звинуватила його в підготовці до терористичного акту і незаконному виготовленні вибухових речовин.
  • Його дочка Наталія раніше розповідала Суспільному Крим про сфабриковані справи щодо кримського активіста, проукраїнську позицію, тортури та складнощі зі здоровʼям, які наразі має кримський активіст.
  • У березні 2021 року Південний окружний військовий суд Ростова-на-Дону виніс йому вирок у вигляді 5 років позбавлення волі в колонії суворого режиму. Він відбуває покарання у Володимирському централі, який має славу місця тортур ув’язнених.
  • Українського активіста окупанти звинувачують по ст.30 ч.1 і ч.1 статті 205 («Приготування до вчинення терористичного акту»), ч.1 статті 222 («Придбання і зберігання вибухових речовин») та ч.1 статті 223-1 («Виготовлення вибухових речовин») КК РФ.
  • 19 лютого 2022 року його етапували з Владимира у невідомому напрямку.
  • 17 січня 2023 року Ворошиловський райсуд Ростова-на-Дону збільшив термін ув'язнення для Олега Приходька на місяць, визнавши його винним у нібито неповазі до суду. Під час судового процесу він нібито ображав свідків обвинувачення, зокрема, співробітників ФСБ.
  • 28 квітня проти нього порушено нову кримінальну справу і політв'язень залишився без адвоката.

Підписуйтеся на новини Суспільне Крим у Telegram, Viber та у Facebook

На початок