17 людей вийшли сьогодні на івано-франківську стометрівку з протестом проти негуманного поводження з тваринами. Акцію провели з нагоди Всесвітнього дня тварин одразу в кількох містах України.
На початку акції зібралося з десяток учасників. Пізніше до них доєднувалися й інші люди зі своїми плакатами.
Організатор, представник громадської організації "Відкриті клітки" Андрій Осадчий розповідає, що цьогоріч через карантин вирішили зробити не марш стометрівкою, а ланцюг із дистанцією. Каже, своїми діями хочуть показати, що у ХХІ столітті здирати шкіру – це ненормально, а також те, що існує альтернатива тваринному м’ясу.

Франківці протестували проти жорстокого поводження з тваринами
"Часто беруть до уваги питання, лише пов’язані з безпритульними собаками або з домашніми улюбленцями. Але ми розуміємо, що крім цих тварин, є набагато більше – це тварини, яких утримують на хутрофермах, на промислових фермах. Це, наприклад, гуси, з яких готують фуа-гру, для м'ясопромисловості тощо. Цих тварин значно більше, і саме про них ми вийшли заявити", - каже Андрій Очадчий.
Учасниця акції Антоніна Панісова уже 11 років не їсть м’яса. Про це написала на своєму плакаті. Вона – веган, тобто не їсть продукти тваринного походження.

Франківці протестували проти жорстокого поводження з тваринами
Каже, що теперішній її раціон набагато різноманітніший та смачніший: "Коли мені було 15 років, я побачила ролик, де жорстоко вбивають тварин. Спочатку це була етична тема: чому я люблю свою собаку чи кицьку, але при тому їм корову, свиню. Потім я дізналася, що насправді в цій темі є дуже багато сторін для клімату, для здоров’я. Можна не їсти м'ясо і почуватися ще краще".

Франківці протестували проти жорстокого поводження з тваринами
Долучилася до акції і сім’я Аліни Данелії – чоловік та двоє синів. Усі дружньо вдома готували плакат.
Свою присутність на дійстві жінка пояснює так: "Ми всією сім’єю – за життя. Ми вважаємо, що в нас з тваринами рівні права, і вони мають такі ж відчуття, почуття, такі самі сім’ї, такі ж бажання захисту і комфорту".

Франківці протестували проти жорстокого поводження з тваринами
До слова, минулого року громадська організація "Відкриті клітки" оприлюднила відео, на якому показано, як на Снятинській птахофабриці поводяться з гусьми, яких вирощували для фуа-гри. Тоді компанія "Миронівський хлібопродукт", до складу якого входила ця фабрика, оголосила про припинення її діяльності до початку вересня 2019-го року, а саму фабрику виставили на продаж.
Читайте також
- Марш за права тварин втретє провели в Івано-Франківську.
- Права тварин в Івано-Франківську: найбільші небезпеки.
- На Прикарпатті відкрили кримінальне провадження через жорстоке поводження з тваринами.
- Житель Прикарпаття відповість перед законом за знущання над собакою.
- У Тлумачі на Прикарпатті жінку звинувачують у жорстокому поводженні із собаками.
- У Галицькому парку реабілітували понад дві сотні тварин.
- На Хмельниччині прикарпатські ветеринари лікують ведмедів.
- Виснаженого пугача знайшли на околицях прикарпатського села.
- Сову з відкритим переломом лівого крила біля дороги знайшли люди із селища Войнилів, Калуського району.