Біля Ягодина польські фермери висипали зерно з українських вантажівок. Як відреагували у посольстві України в Польщі

Біля Ягодина польські фермери висипали зерно з українських вантажівок. Як відреагували у посольстві України в Польщі

Доповнено
Польські ферми висипали зерно з українських фур на Ягодині
Дорога перед пунктом пропуску "Дорогуськ — Ягодин", де польські ферми висипали зерно з українських вантажівок, 11 лютого 2024. Фото: Facebook/Rafał Mekler

11 лютого перед пунктом пропуску "Ягодин — Дорогуськ", де третій день заблокований рух вантажівок, польські фермери висипали зерно з кількох українських фур.

За даними польського видання RFM 24, справу розслідує поліція. На ситуацію також відреагували в посольстві України у Польщі.

Відомо, що учасники акції протесту зупинили три українські вантажівки та висипали зерно на дорогу. Це сталося орієнтовно об 11:30 на державній дорозі № 12 до прикордонного переходу в Дорогуську.

"Після оформлення до Польщі в'їхали три вантажівки під керуванням громадян України. Учасники протесту не пустили транспорт далі, а в один момент відкрили причепи, через що частина зерна висипалася на дорогу. Водії повернули назад в бік України, — сказала польським ЗМІ комісарка поліції у Хелмі Ева Чиж.

В поліції додали, що з'ясовують подробиці події та вилучають докази. Матеріали згодом обіцяють направити до прокуратури.

Відео з черги перед Ягодином виклав один із організаторів попередньої блокади українсько-польського кордону, представник польських перевізників Рафал Меклер.

Реакція посольства України в Польщі і міністерства закордонних справ

Як повідомив на своїй сторінці у Facebook Посол України в Польщі Василь Зварич, вантажівки, з яких висипали зерно, прямували до Литви.

"Українські дипломати перебувають на прямому звʼязку з водіями зазначених вантажівок. Ми вимагаємо знайти і притягнути винних до відповідальності. Польські органи влади мали б рішуче відреагувати в правовому полі на цей ганебний і образливий для українців і більшості поляків злочин і не дозволити подібних варварських дій в майбутньому", — написав посол.

На ситуацію також відреагував Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба і засудив дії польських фермерів.

"Псування українського зерна на польському кордоні є неприпустимим. Будь-який хлібороб повинен знати, скільки праці забирає вирощування зерна, особливо у воєнний час. Заради дружніх українсько-польських відносин винуватці цієї провокації мають бути притягнуті до відповідальності", — зазначив Дмитро Кулеба.

Що відомо про блокування польсько-українського кордону

У Польщі фермери 9 лютого розпочали загальнонаціональний страйк. Акція протесту триватиме щонайменше до 10 березня.

Під час перемовин в Міністерстві сільського господарства президент Національної ради сільськогосподарських палат Віктор Шмулевич заявив, що всі фермери згодні з трьома основними вимогами: вони не хочуть впровадження Green Deal, імпорту сільськогосподарської продукції з України та вимагають підтримки тваринництва.

Станом на ранок 10 лютого польські фермери блокували роботу трьох пунктів пропуску на кордоні з Україною: "Ягодин-Дорогуськ", "Рава-Руська-Гребенне" та "Шегині — Медика". Цього ж дня, об 11:30, завершився протест перед пунктом пропуску "Шегині-Медика". Рух вантажівок відновлений.

З 12 лютого учасники акції протесту також обіцяють заблокувати рух вантажівок на пункті пропуску "Зосин-Устилуг".

Термінові новини читайте в Telegram та Viber Суспільне Луцьк.

На початок