Польські фермери заблокували рух вантажівок на ПП "Ягодин — Дорогуськ"

Польські фермери заблокували рух вантажівок на ПП "Ягодин — Дорогуськ"

З 9 лютого рух вантажівок на міжнародному пункті пропуску "Ягодин — Дорогуськ" заблоковано через акцію протесту польських фермерів.

Страйк фермерів з польського боку кордону розпочався об 11:35. Інформацію про це Суспільному підтвердила речниця Волинської митниці Валентина Черниш.

За даними Укртрансбезпеки, станом на ранок 9 лютого у електронній черзі на перетин кордону через "Ягодин" було понад 1200 вантажівок.

"Після попереднього розблокування Ягодина був дуже великий трафік і ми за добу оформлювали по 700 вантажівок експорту. Вони перед цим виїхали до Польщі, і, зрозуміло, що зараз будуть повертатися, тобто черга буде рости дуже швидко", — додала речниця Волинської митниці.

Попередньо, польські ферми анонсували, що блокуватимуть рух ваговозів за допомогою сільськогосподарської техніки. Страйкарі планують пропускати пасажирські автобуси і по одній вантажівці в обох напрямках протягом години.

Що відомо про блокування польсько-українського кордону

6 листопада, близько 14:00 за українським часом, польські перевізники почали блокувати рух вантажівок у пунктах пропуску "Краківець-Корчова", "Ягодин-Дорогуськ" та "Рава-Руська-Гребенне".

Асоціація "Укравтопром" із посиланням на Міжнародну транспортну асоціацію України зазначила, що причина страйків — надмірна конкуренція після лібералізації міжнародних перевезень між Україною та країнами ЄС.

23 листопада до страйків на кордоні долучилися польські фермери, які протестують на пункті пропуску "Шегині — Медика".

Польські перевізники 11 грудня припинили страйк на пункті пропуску "Ягодин — Дорогуськ". Митниця запрацювала у звичному режимі, пропуск вантажівок відновили в обидва боки.

Того ж дня перед пунктом пропуску польська вантажівка знову заблокувала рух. Після попередження від польських правоохоронців фуру прибрали.

З 15:00 години 18 грудня польські перевізники знову заблокували рух вантажівок на міжнародному пункті пропуску "Ягодин-Дорогуськ".

З 6 січня у Польщі відновили рух вантажівок дорогою до прикордонного пункту пропуску "Медика – Шегині".

Термінові новини читайте в Telegram та Viber Суспільне Луцьк.

На початок