Охочих політати побільшало: у Кам’янці-Подільському проходить фестиваль повітряних куль

Охочих політати побільшало: у Кам’янці-Подільському проходить фестиваль повітряних куль

Охочих політати побільшало: у Кам’янці-Подільському проходить фестиваль повітряних куль Фото: Суспільне.

У Кам’янці-Подільському проходить традиційний фестиваль повітряних куль. На світанку у небо здійнялось 12 аеростатів, на борту яких було 59 людей з різних куточків України.

Про це розповів співорганізатор фестивалю повітроплавання у Кам'янці-Подільському Ігор Лабашов.

За його словами, через пандемію ковід-19 цьогоріч команд, які брали участь у дійстві було менше, проте попит серед охочих політати на повітряних кулях зріс порівняно з 2019 роком, і багатьом довелося відмовити через відсутність місць.

Із різних локацій міста на світанку у небо здійнялось десятки повітроплавців. Так 3 жовтня розпочався щорічний фестиваль повітряних куль у Кам’янці-Подільському. Катерина разом із друзями приїхала у Кам’янець із Маріуполя. Дівчина ділиться, що це її найбільша мрія і вона здійснилась.

«Очікуємо гарних вражень. Сподіваємося, що нам сподобається. Хоча мені підніматися в небо на кулі дуже страшно», - каже Катерина.

Аби надути кулю необхідно 10-15 хвилин, розповідає київський пілот Артем Стародубов.

«Спочатку йде холодне наповнення кулі. Потім будемо підігрівати кулю горілкою», - розповідає чоловік.

Повітряні кулі вважаються найбезпечнішив видом авіатранспорту, кажуть пілоти. Фото: Суспільне.Фото: Суспільне

Повітряні кулі вважаються найбезпечнішив видом авіатранспорту, кажуть пілоти. Фото: Суспільне.

Ще один пілот повітряної кулі Віктор Яремко пояснює, що судно тримається у повітрі та летить за рахунок температури і тиску.

«В кулі повітря гарячіше. Ззовні тиск більший і він витискає кулю догори. Повітряні кулі взагалі найбезпечніший вид транспорту, який може бути», - каже пілот.

Додає: аеростати можуть піднятись у небо лише за певних умов. А місткість куль залежить від їхнього об’єму.

«Ми аналізуємо прогноз погоди з багатьох ресурсів, і тоді приймаємо рішення - виконувати політ або не виконувати. Кількість пасажирів теж залежить від різних факторів - може бути більше, якщо це люди менші і меншою вагою. Все розраховується за спеціальною формулою, вага, яку може підняти аеростат відповідно до погодних умов, температури, тиску», - каже Віктор Яремко.

Від різновиду кулі залежить і висота польоту. Є кулі які наповнюються гарячим повітрям, а є такі, які наповнюються газом, розповідає Віктор.

«Ми підіймались найвище на 2 тисячі 500 метрів. Це ми підіймались з парашутистами, які стрибали з парашута», - ділиться спогадами пілот повітряної кулі.

Люди з нашої країни і не тільки, знаючи, що Кам’янець-Подільський є центром повітроплавання, хочуть масових польотів. Фото: Суспільне.Фото: Суспільне

Люди з нашої країни і не тільки, знаючи, що Кам’янець-Подільський є центром повітроплавання, хочуть масових польотів. Фото: Суспільне.

П’ять років тому фестиваль відбувався один раз на рік, навесні. Чому вирішили проводити масові польоти двічі на рік розповів співорганізатор фестивалю Ігор Лабашов.

«Люди з нашої країни і не тільки, знаючи, що Кам’янець-Подільський є центром повітроплавання, хочуть масових польотів. Ми кожному фестивалю даємо різні назви. Коли ми його заснували, він називався «Золота омега». Золота – бо проводився в золоту осінь, а омега – бо старе місто має форму омеги. В цьому році і осінь ще не дуже золота, тому він називається «Перша чесна Кам’янецька фієста», - каже Ігор Лабашов.

Додає: для нього політ на повітряній кулі не просто розвага, а серйозний спорт.

«Польоти на повітряних кулях є частиною повітряної авіації. Кожна куля має свій реєстраційний номер, як будь-який літак. Пілот має відповідну ліцензію, медичну довідку. Всі кулі мають страховку. Це теж саме, що ви скористались послугами авіакомпанії», - каже Ігор Лабашов.

Традиційно фестиваль повітроплавання триває три дні поспіль.

Читайте також

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди