В Івано-Франківську презентували стрічку "Інший Франко"

В Івано-Франківську презентували стрічку "Інший Франко"

Презентація стрічки "Інший Франко", Івано-Франківськ, 8 лютого 2024 року
Презентація стрічки "Інший Франко", Івано-Франківськ, 8 лютого. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

В український прокат 8 лютого вийшла біографічна драма "Інший Франко" про сина Каменяра, одного із засновників української авіації та "Пласту" — Петра Франка. Стрічку презентували в одному з кінотеатрів Івано-Франківська дві акторки, які знімалися у фільмі, — Надія Левченко та Лілія Абрам’як. Обоє зіграли дружину Петра Франка у різний період її життя, повідомила кореспондентка Суспільного з місця події.

"Моя Ольга Франко — це вже мама двох доньок, віком 47 років. Для мене — це дуже вольова і сильна жінка. Але в кіно ми багато дискутували з продюсерами, режисерами. Вони бачили її дуже виваженою, спокійною, яка не перечить чоловікові. Мені один раз вдалося вибороти момент, де я показую, що таки маю вплив на чоловіка", — каже Надія Левченко.

Зі слів акторки, всі сцени з її героїнею знімалися у павільйоні протягом двох місяців. Роботу над фільмом почали у 2019 році.

Івано-франківська акторка Лілія Абрамʼюк зіграла Ольгу в молодості.

"Мені випала честь зіграти роль юної Ольги Франко. Це — така епізодична роль, мій дебют в кіно", — каже Лілія Абрамʼюк.

На презентації фільму був також пластун Тарас Зень. Він вивчав біографію Петра Франка та сам запропонував допомогу творцям стрічки. Зокрема, надав їм відео з Петром Франком.

"Він є батьком української авіації, був пілотом в Українській галицькій армії. Петро Франко — один з трьох людей, які заснували "Пласт". Він був активним січовим стрільцем. Впродовж десяти років працював професором в гімназії в Коломиї. Окрім того, був таємним опікуном та зв’язковим 19 пластового куреня імені Максима Залізняка, який потім перейменували на Петра Салія. В 1930 році через таємну пластову діяльність його звільнили з гімназії", — розповідає Тарас Зень.

Молодшого Франка репресувала радянська влада. Його вивезли у Сибір. Дорогою він загинув за загадкових обставин.

Що відомо про стрічку "Інший Франко"

"Інший Франко" — повнометражний дебют Ігоря Висневського. Головну роль Петра Франка грає В’ячеслав Довженко. Актор та режисер Ахтем Сеітаблаєв зіграв колишнього друга Петра. Дружину головного героя грають івано-франківські акторки Надія Левченко та Лілія Абрамʼюк.

Саундтрек для стрічки "Інший Франко" записала вокальна формація "Пікардійська терція". Це — версія народної пісні "Розпрощався стрілець".

Фільм знімали у павільйонах, Стрийському парку у Львові та меморіальному музеї "Дім Франка".

Підписуйтеся на новини Суспільне Івано-Франківськ у Facebook, Telegram, Viber, Instagram та YouTube

На початок