"Свято в душі, коли вдягаєш вишиванку": у Полтаві відкрили виставку вишивки майстрів

"Свято в душі, коли вдягаєш вишиванку": у Полтаві відкрили виставку вишивки майстрів

8 лютого у Полтавському літературно-меморіальному музеї Володимира Короленка відкрили виставку художньої вишивки майстрині народної творчості України Віри Забори та її сина, військовослужбовця, Сергія Забори. На ній представлені чоловічі та жіночі сорочки, скатертини, серветки, а також зразки незакінчених робіт.

Про це Суспільному розповіла вишивальниця Віра Забора.

У Полтавському музеї Володимира Короленка відкрили виставку вишивки Віри Забори та її сина Сергія, який нині служить в ЗСУ. Цьогоріч виповнюється 35 років, відколи майстриня народної творчості займається вишивкою.

"Свято в душі, коли вдягаєш вишиванку": у Полтаві відкрили виставку вишивки майстрів
У Полтаві відкрили виставку вишивки майстрів. Фото: Суспільне Полтава

"Роботи виконую в традиціях полтавської вишивки. Продовжую всі традиції нашого народу. Білим по білому, синя з блакитним, пастельні кольори, коричневий з пісочним, ну і червоне з чорним", — розповіла заслужена майстриня народної творчості Віра Забора.

Працює вишивальниця тільки з натуральними тканинами – льон, маркізет, які піддаються рахунку та в техніках, притаманних Полтавщині.

У Полтаві 8 лютого відкрили виставку вишивки майстрів
У Полтаві відкрили виставку вишивки. Фото: Суспільне Полтава

"Гладь лічильна, вирізування, багато мережок. Татарську вишивку знаю, турецьку, болгарську. Знаю національну Литви, Прибалтики вишивку. Є мої роботи в музеї Болгарії, Польщі. Якщо вузенький малюнок, можна за 3-5 днів зробити. Якщо широкий, то від 3 тижнів до 1,5 місяця", — додала Віра Забора.

Вишивати жінці змалечку допомагали два сини та донька.

"Діти мені допомагали з дитячих років, допомагали виконувати планову роботу фабричну. Вони розуміли, що це достаток в сім’ї. Навіть донька, коли їй було 3 роки, вона бігала до нас, заправляла нам нитки в голки. Якраз перед війною (син-ред.) він закінчив підрубку і мережку на скатерть. Вона його чекає. Прийде він з війни, буде дошивати сам", — розповіла Віра Забора.

"Свято в душі, коли вдягаєш вишиванку": у Полтаві відкрили виставку вишивки майстрів
Вишивка. Фото: Суспільне Полтава

Виставку вишивки можна переглянути у музеї щоденно протягом місяця з 9:00 до 17:00.

"Як у нас зараз проводяться паради вишиванок. З кожним роком все більше й більше людей беруть участь. Це свято національне. Це свято в душі, коли ти вдягаєш вишиванку", — додала Віра Забора.

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок