"Хоч деякий час перебуваємо з дітьми у безпеці". Як проходять заняття у херсонському "ТАТОhub"

"Хоч деякий час перебуваємо з дітьми у безпеці". Як проходять заняття у херсонському "ТАТОhub"

Ексклюзивно

Раз на тиждень херсонські татусі разом з дітьми збираються на заняття у "ТАТОhub". Проєкт відновив свою роботу з вересня 2023 року.

Андрій Цивільський прийшов на заняття до "ТАТОhub" з 12-річним сином Кирилом. Про заняття каже дізнався від хлопця.

"Дитина прийшла, каже, що говорять діти у дворі, що можна піти там провести час — я погодився. І прийшли, займаємось бісероплетінням, чекаємо на заняття з йоги. Тут безпечне місце, перебуваємо у підвалі, хоч на якийсь період часу вважаємо, що ми у безпеці", — говорить чоловік.

"ТАТОhub" у Херсоні: які проходять заняття для дорослих та дітей
Андрій та Кирило Цивільські на заняттях у "ТАТОhub", 5 лютого 2024 року. Фото: Суспільне Херсон

Кирило розповідає, творчі майстеркласи раніше відвідував, а заняття з йоги сьогодні для нього буде першим у житті. Хоча спортом хлопець займається — ходить на тренування з футболу.

"ТАТОhub" у Херсоні: які проходять заняття для дорослих та дітей
Нитки, які підготували для проведення занять у херсонському "ТАТОhub", 5 лютого 2024 року. Фото: Суспільне Херсон

Антоніна у "ТАТОhub" навчає дітей та їх татусів майстерності плетіння японських браслетів куміхімо. Говорить, найулюбленіші кольори — синій і жовтий. Часто плетуть браслети з мотузок для військових як обереги.

"В Японії це вважається оберегом, коли матері відпускали синів на війну, вони завжди їх робили. Можна навіть у самураїв побачити мечі-катани, і на них є червоні мотузочки, і саме вони зроблені у цій техніці куміхімо", — каже Антоніна.

"ТАТОhub" у Херсоні: які проходять заняття для дорослих та дітей
Заняття з йоги для дорослих та дітей у "ТАТОhub", 5 лютого 2024 року. Фото: Суспільне Херсон

"ТАТОhub" у Херсоні розпочав свою діяльність у 2021 році. З початком повномасштабного вторгнення переїхали до Одеси, а у вересні 2023 – повернулись, розповідає координаторка проєкту Іраїда Геращенко. З того часу заняття проводять раз на тиждень у безпечному просторі. Дітей з татами збирають і в обласному центрі, і в інших населених пунктах Херсонської та Білозерської громад.

"ТАТОhub" у Херсоні: які проходять заняття для дорослих та дітей
Приміщення, у якому проводять заняття у херсонському "ТАТОhub", 5 лютого 2024 року. Фото: Суспільне Херсон

"Ми плануємо заходи так, щоб дитина була поруч з татом, ми розуміємо, що не завжди є кому залишити дітей, і у Херсоні — це не дуже безпечно дитину залишати саму. Тому ми плануємо так, щоб заходи могли відвідувати діти та дорослі. У нас є кілька форматів, ми використовуємо формат, коли діти працюють, роблять творчі роботи, а батьки перебувають на лекціях, є сумісні заходи, сумісні лекції або, наприклад сімейна йога, де беруть участь і дорослі, і діти", — говорить координаторка проєкту.

Заходи анонсують на своїх сторінках у соцмережах, а запрошення з місцем і часом проведення задля безпеки висилають учасникам на електронну пошту, розповіла Іраїда Геращенко.

Підписуйтеся на новини Суспільне Херсон у Facebook, Telegram, Viber, Instagram та YouTube.

На початок