Після дня у школі йде навчати хлопця з розладом аутичного спектру: історія вчительки з Чернігова

Після дня у школі йде навчати хлопця з розладом аутичного спектру: історія вчительки з Чернігова

Після дня у школі йде навчати хлопця з розладом аутичного спектру: історія вчительки з Чернігова Суспільне: Чернігів

Традиційний день у школі, 5-6 уроків, а потім вона йде до учня, який чекає на неї вдома. Суспільне провело день з учителькою 30-ї чернігівської школи Оленою Семироз. Після уроків вона навчає хлопця, який потребує індивідуального підходу. У п’ятикласника Данііла Бугери розлад аутичного спектру. Традиційний шкільний розпорядок йому не підійшов.

Чернігівська школа №30. Після дзвонику вчителька Олена Семироз збирається і йде, але не додому. Її чекає «друга вчительська зміна». Вона навчає п’ятикласника Даню, який чотири роки тому прийшов до неї у перший клас. Це був клас корекції.

Чотири роки тому Данііл прийшов до неї у перший класСуспільне: Чернігів

Чотири роки тому Данііл прийшов до неї у перший клас

«Йому було складно сидіти за партою. Йому було складно висидіти цей час, який відведений, особливо – чотири урока поспіль. Він розмовляв, він говорив, що уроки закінчені вже, уже досить, я вже не хочу, пішли гуляти… Або ставав поряд зі мною, і ми вели уроки разом. Він міг слухати мене поряд, дивитися на мене», - згадує вчителька.

Батьки спробували віддали Данііла в перший клас. Потім зрозуміли – матеріал він не засвоює. Його мати Анастасія каже, через це їй доводилось багато часу займатися з сином вдома.

Через півроку батьки спільно з учителями прийняли рішення про індивідуальне навчання. Нині це називається «педагогічний патронаж». Протягом чотирьох років кілька днів на тиждень Олена Семироз після уроків у школі проводила уроки для Дані у нього вдома.

Уроки для Дані проходять у нього вдома.Суспільне: Чернігів

Уроки для Дані проходять у нього вдома.

Зараз Данііл перейшов до п’ятого класу, до нього ходять вчителі-предметники. Але, щоб зробити цей перехід менш стресовим для учня, Олена Семироз продовжує йому викладати – малювання та трудове навчання.

Спершу, каже Олена Семироз, навчальний процес ішов повільно – щоб не втомлювати Даню. Перші позитивні результати з’явилися через два роки. На кінець четвертого класу хлопець наздогнав своїх однокласників.

На кінець четвертого класу хлопець наздогнав своїх однокласників.Суспільне: Чернігів

На кінець четвертого класу хлопець наздогнав своїх однокласників.

«Він навчився і читати – гарно читати. Переказувати. Він навчився писати під диктовку. Пішов у п’ятий клас – я не боюся того, що йому буде складно. Сьогодні ось було мені дуже приємно, коли він мені показав свій щоденник, де він має 10, 11 балів. Мені здається, в школі такого б не було, якби він був у повному класі.»
До класу Даню поки не переводитимуть.Суспільне: Чернігів

До класу Даню поки не переводитимуть.

До класу Даню поки не переводитимуть. Бояться втратити позитивні результати. Разом з тим, вчителька залучає його до шкільного життя: запрошує на шкільні свята, запрошує на екскурсії з класом - для того, щоб Данііл соціалізувався.

Читайте також:

"Дитбудинок вдома: історія родини Азарових, яка під одним дахом зібрала 10 дітей"

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди