Розписує тканини. Наталія Давітян. СУСПІЛЬНЕ | ЛЮДИ

Розписує тканини. Наталія Давітян. СУСПІЛЬНЕ | ЛЮДИ

Розписує тканини. Наталія Давітян. СУСПІЛЬНЕ | ЛЮДИ
Суспільне Полтава

Полтавська художниця Наталія Давітян малювати почала з одинадцяти років. Нині її роботи можна побачити на виставках. Її твори є в приватних колекціях в Україні та за кордоном.

Творити художницю надихають люди та природа.

"Знаєте, от є, настільки щирі, відкриті, які діляться, не бояться, люблять цей світ безмежно. І це насправді надихає. Ну, а природа, мені здається, вона не може не надихнути. Там у мене заплівся хміль, я отак зупинилася, дивлюся, ось у вікно його видно. Думаю, що можна намалювати, що можна зробити. Все зроблено", − каже художниця Наталія Давітян.

Малює Наталія з одинадцяти років. Свою першу роботу зберігає до сьогодні.

Художниця з Полтави розписує тканини
Художниця з Полтави розписує тканини. Суспільне Полтава

"До нас прийшов викладач набирати, сказав, що буде ось такий гурток відкриватися. Я пам’ятаю, що просто з цікавості зайшла, заглянула, а що у вас тут. Він мені сказав, сідай, ми малюємо, дав якийсь папірець. І була тема "Жінка майбутнього". Десь цей малюнок в мене зберігся. В капелюшку, а на ньому квітка. І вона по вулиці з дикобразом йшла. Не знаю,що це жінка, але якась така чудна", − розповідає художниця.

Працює художниця в різних техніках – графіка, батік та розпис тканини.

"Ця техніка цікава тим, що ти можеш експериментувати. Вона з однієї сторони складна, тому що десь ти не можеш зробити помилку, а десь навпаки тобі або тканина, або сама техніка диктує, що вона хоче. На більш гладких тканинах більш плавні лінії будуть виходити, на більш цупкій, там вже не така лінія буде виходити пластична, а буде більш з кутами. Я ескізами і замальовками не користуюсь. В мене вільна техніка і вільний процес. Як воно вимальовується? Починається все з крапки, а потім іде хвилею фантазії", − говорить художниця Наталія Давітян.

Художниця з Полтави розписує тканини
Художниця з Полтави розписує тканини. Суспільне Полтава

Картини, каже,малює лише тоді, коли має гарний настрій.

"Якщо немає в мене настрою, я нічого не можу робити. І моя така філософія, що рукотворні речі їх бажано робити в гарному настрої, тому що мені здається, все таки залишається якась і енергетика, і просто, щоб самому в першу чергу, отримати задоволення від роботи", − каже Наталія Давітян.

Своїм картинам мисткиня рідко дає назви. Хоче, щоб кожен побачив у її творі щось своє.

"Мені от цікаво коли в роботах свої сенси знаходять.Одна мені сподобалась думка, що в темні часи видно світлих людей. От зараз це підтверджується. Ми починаємо задумуватися над цим. Я не можу не малювати. І коли ще люди знаходять щось, подобається їм, звичайно приємно", − каже художниця.

Повне відео

Вибір редакції

На початок