СБУ заблокувала ще п’ять схем ухилення від мобілізації у регіонах. Яких саме

СБУ заблокувала ще п’ять схем ухилення від мобілізації у регіонах. Яких саме

СБУ ліквідувала ще п’ять схем ухилення від мобілізації, ухилянти, мобілізація
СБУ заблокувала ще п’ять схем ухилення від мобілізації у регіонах. Фото: СБУ

Служба безпеки заблокувала ще п’ять схем ухилення від мобілізації та незаконного виїзду за кордон чоловіків призовного віку. Серед фігурантів – депутат райради з Прикарпаття.

Про це повідомляє пресслужба СБУ.

Зазначається, що у результаті комплексних заходів у різних регіонах України затримано організаторів оборудок. Серед фігурантів – чинний депутат райради та посадовець Служби судової охорони.

За гроші вони пропонували військовозобов’язаним уникнути призову та організувати втечу за кордон на підставі підроблених документів або в обхід контрольно-пропускних пунктів.

Вартість таких "послуг" оцінювали до 10 тисяч американських доларів, залежно від терміновості та способу нелегального виїзду.

На Прикарпатті:

військові контррозвідники СБУ затримали "на гарячому" депутата Калуської районної ради, який продавав фіктивні меддовідки про тимчасову непридатність до служби за станом здоров’я.

Фігурант особисто отримував гроші за готовий пакет підроблених документів.

До незаконної діяльності він залучив свого знайомого, який підшукував "ухилянтів", вів з ними перемовини та одержував від них "завдаток".

У Кропивницькому:

СБУ та ДБР затримали посадовця Служби судової охорони, який пропонував військовозобов’язаним свій спосіб ухилення від призову.

За різні суми хабарів він обіцяв призовникам працевлаштування у складі судового відомства для отримання "броні" від мобілізації до лав ЗСУ.

На Львівщині:

ліквідвали ще один канал втечі "ухилянтів" до Євросоюзу. До організації цього причетний очільник місцевого благодійного фонду, який оформлював "ухилянтів" як водіїв гуманітарних перевезень.

У Черкасах:

затримали представника місцевого громадського об’єднання з охорони громадського порядку, який торгував фіктивними меддовідками про "погане" здоров’я.

На Хмельниччині:

затримали місцевого жителя, який за гроші переправляв призовників до сусідньої країни поза пунктами пропуску.

"Зловмисникам загрожує до 10 років тюрми з конфіскацією майна", — зазначили в СБУ.

7 лютого Верховна рада підтримала в першому читанні урядовий законопроєкт 10449 про посилення мобілізації.

6 лютого Верховна рада ухвалила закон №10456 про затвердження Указу президента про продовження дії воєнного стану, а також №10457 про продовження загальної мобілізації — з 14 лютого на 90 днів. Відповідно до 13 травня 2024 року.

На початок