Рак шкіри на Рівненщині: скільки хворих та як вберегтися

Рак шкіри на Рівненщині: скільки хворих та як вберегтися

Ексклюзивно

На Рівненщині, станом на початок лютого 2024 року, на рак шкіри хворіють понад три з половиною тисячі людей. Упродовж минулого року діагностували понад 250 випадків хвороби. В обласному шкірно-венерологічному диспансері можна пройти безплатний скринінг стратегія в організації охорони здоров'я, спрямована на виявлення захворювань у клінічно безсимптомних осіб в популяціїдля виявлення раку шкіри до 9 лютого.

Дерматовенерологиня диспансеру Інна Телесницька розповіла Суспільному, які можуть бути ознаки хвороби та як вберегтися.

З її слів, діагностику проводять за методикою "АКОРД": асиметрія, край, окрас, розмір та динаміка:

"Асиметрія завжди насторожує на момент малігнізації, тобто переродження в злоякісний утвір. Якщо розміри понад шість мм — це теж обов'язково має насторожувати".

На Рівненщині у 2023 році у понад 250 людей виявили рак шкіри. Як вберегтися
Фото: Суспільне Рівне

Профілактичний огляд родимок потрібно проходити один раз на рік після літнього періоду, зазначила фахівчиня. Вона розповіла, що сонце та опіки від нього можуть вплинути на розвиток як доброякісних, так і злоякісних утворень на шкірі. Найбільше схильні до збільшення кількості родимок люди зі світлим волоссям та шкірою, руді та люди похилого віку.

"Коли в нас активне сонечко, з 10:00 до 16:00, людині необхідно наголосити на те, щоб вона не була під прямими сонячними променями. Використовувати фотозахисні креми з фільтром захисту від 30 до 50 SPF, найідеальніше — + 50. Одяг має бути з натуральних тканин, щоб не створювався парниковий ефект", — повідомила Інна Телесницька.

На Рівненщині у 2023 році у понад 250 людей виявили рак шкіри. Як вберегтися
Фото: Суспільне Рівне

За даними директора обласного протипухлинного центру Григорія Максим'яка, на Рівненщині зареєстрували понад три з половиною тисячі хворих на рак шкіри, з них — більш як 250 діагностували у 2023 році. Більшість з них люди віком понад 55 років.

Суспільне Рівне в Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок