У Рівненській обласній лікарні вперше провели операцію на мозку чоловіка, коли він був у свідомості

У Рівненській обласній лікарні вперше провели операцію на мозку чоловіка, коли він був у свідомості

Видалення пухлини в головному мозку
Фото: РОКЛ імені Юрія Семенюка

Вперше на Рівненщині лікарі видалили пухлину в головному мозку пацієнта, який був у свідомості. Операцію проводили методом "Awake анестезії". Чоловік міг розмовляти та рухав кінцівками. Оперували його нейрохірурги обласної клінічної лікарні імені Юрія Семенюка.

Про це інформують 7 лютого на сайті медзакладу.

За їхньою інформацією, до медзакладу звернувся 27-річний чоловік зі скаргами на малі епілептичні напади, оніміння правих кінцівок, напади головного болю та запаморочення. Під час проходження МРТ у пацієнта знайшли пухлину в головному мозку.

Лікарі прийняли рішення прооперувати чоловіка методом "Awake анестезії". Спочатку пацієнт перебуває під загальним наркозом, а під час видалення самої пухлини – у свідомості. Під час такої операції можна отримати від пацієнта зворотний зв'язок. Він чує та розуміє, що відбувається, і може виконувати певні дії, які називають лікарі.

Операція тривала 1 годину 40 хвилин. Оперував чоловіка нейрохірург Сергій Усатов. З його слів, під час такої операції можливі ризики кровотечі:

"Ситуація не проста, пухлина з інфільтративним ростом, практично в центрі мозку, уражена гіпокампова звивина, яка і провокувала напади. Тож видалили пухлину та частину гіпокампової звивини. Тут знаходяться мовні, рухові центри, тому, аби їх не зачепити, потрібно орієнтуватися на стан хворого. Він відповідав на питання, на наше прохання рухав кінцівками".

У медзакладі додали, що після оперативного втручання пацієнт почуває себе добре.

Що відомо про метод "Awake анестезії"

Метод оперативного втручання "Awake анестезії" можливий не для всіх пацієнтів — на це впливає ряд факторів. Рішення приймають лікарі індивідуально, зважаючи на загальну клінічну картину.

Видалення пухлини методом "Awake анестезії" розпочали проводити в Україні з 2005 року, але він не є надто популярним, адже це надскладне оперативне втручання, яке потребує висококваліфікованих нейрохірургів.

Суспільне Рівне в Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок