Українське Дунайське пароплавство модернізуватиме флот та ремонтуватиме судна в Австрії — Кубраков

Українське Дунайське пароплавство модернізуватиме флот та ремонтуватиме судна в Австрії — Кубраков

Українське Дунайське пароплавство модернізуватиме флот
Судно на ремонті. Фото: Українське Дунайське пароплавство

Українське Дунайське пароплавство планує модернізувати річковий флот. Перше судно типу "Капітан Антіпов" вже готується до відправки в Австрію для заміни двигунів.

Про це 6 лютого повідомили у Міністерстві розвитку громад, територій та інфраструктури України з посиланням на міністра Олександра Кубракова.

За його словами, стратегічна задача – модернізувати увесь тяговий флот УДП, який налічує 45 одиниць (25 в експлуатації, 20 в резерві).

Олександр Кубраков також зазначив, що річковий флот Дунайського пароплавства має середній вік понад 40 років. Для продовження його роботи в країнах ЄС потрібно модернізувати судна та замінити двигуни на більш екологічні та енергоефективні.

Підготовчі роботи на суднах, призначених до модернізації, проведуть в Україні на заводі ПрАТ "Українське Дунайське Пароплавство", а заміну двигунів — в Австрії:

"На сьогодні маємо підписаний договір з австрійською компанією ÖSWAG на виконання робіт з модернізації перших п’яти суден цієї серії. ÖSWAG має величезний досвід модернізації старого дунайського флоту – як вантажного, так і пасажирського".

Також, за даними Кубракова, економічний ефект від модернізації одного судна на рік – понад 800 тисяч євро і 20-25% палива. Завдяки цьому буде можливо забезпечити скорочення простоїв в ремонті та витрат на пошук та купівлю запчастин.

У міністерстві додали, що в рамках договору законтрактовані японські двигуни Mitsubishi. В Україні наявні сертифікованих компанії, що можуть забезпечити їх сервісне обслуговування. Вже у квітні їх мають поставити на завод ÖSWAG.

Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Одеси та області

На початок