У Лівані суд дозволив заарештувати двох громадян Росії, причетних до транспортування і зберігання аміачної селітри, вибух якої у серпні у порту Бейрута забрав життя понад 200 людей.
Про це повідомляє Національне агентство новин Лівану.
Як зазначає видання, суддя у справі щодо вибуху Фаді Саван вже передав відповідні документи касаційному прокурору, на підставі яких той передасть Інтерполу запит на арешт підозрюваних. Ними є власник та капітан судна Rhosus, на борту якого в порту Бейрута зберігалася селітра.
Обидва чоловіка є громадянами Росії. За даними ЗМІ, йдеться про бізнесмена Ігоря Гречушкіна та моряка Бориса Прокошева.
Окрім того, ліванська делегація судових органів та органів безпеки вирушила на Кіпр, щоб зустрітися з власником судна, який там проживає.
Що відомо
- 4 серпня у столиці Лівану Бейруті пролунав вибух. Потужна вибухова хвиля поширилася на центр міста й передмістя, пошкодивши будівлі та машини в радіусі десяти кілометрів.
- Внаслідок вибуху загинули близько двох сотень людей, серед яких один українець. МЗС України повідомило про звернення по допомогу 56 громадян України, що проживають у Бейруті.
- Вибух пролунав приблизно о шостій вечора за місцевим часом в районі порту. У Геологічній службі США повідомили, що він був таким потужним, що спричинив сейсмічні хвилі, еквівалентні землетрусу магнітудою в 3,3 бала.
- Представники Вищої ради оборони Лівану заявили, що в порту Бейрута вибухнули 2750 тонн конфіскованої аміачної селітри, яка зберігалася на складі неналежним чином. Вантаж з хімічною речовиною конфіскували у 2014 році з судна Rhosus, який належав російському бізнесмену Ігорю Гречушкіну.
- Після вибухів затримали 16 співробітників порту Бейрута, а Кабмін Лівану в повному складі пішов у відставку.
- У вересні Мустафа Адіб, який очолив ліванський уряд наприкінці серпня, пішов у відставку.