У Рівненському природному заповіднику на фотопастку впіймали рись

У Рівненському природному заповіднику на фотопастку впіймали рись

У Рівненському природному заповіднику на фотопастку впіймали рись
Фото: Facebook WWF-Україна

На Рівненщині за допомогою фотопастки зафіксували рись. На відео тварина потрапила в Рівненському природному заповіднику. За даними Всесвітнього фонду природи WWF-Україна, популяція рисі в Україні — орієнтовно 500 особин, приблизно 400 з яких — у Карпатах і в межах 100 — на Поліссі.

Про це повідомили у Facebook WWF-Україна, додавши, що впіймати рись, яка веде нічний спосіб життя — непросто.

Фотопастки для спостереження за тваринами в Рівненському природному заповіднику встановили наприкінці листопада 2023 року.

У січні 2024 року, на камери вдалося спіймати рись.

"Рись обирає для життя віддалені, потаємні частини лісу і веде нічний спосіб життя, тому спіймати цю красуню, навіть фотопасткою, непроста задача. На Поліссі плямиста хижачка обирає важкодоступні заболочені рівнини та ліси. Тож ландшафти Рівненського природного заповідника приваблюють тварину".

За життям рисі у Рівненському природному заповіднику експерти Всесвітнього фонду природи WWF-Україна спостерігають з 2021 року. Із січня 2023-го це відбувалося в режимі онлайн за допомогою спеціального нашийника. Його одягнули на дорослого самця, якого назвали Борись. Такий метод моніторингу вперше проводять на території Українського Полісся.

Через пів року, у Міжнародний день рисі, який припадає на 11 червня, повідомили перші результати онлайн спостережень за рідкісною твариною Рівненського Полісся.

Суспільне Рівне в Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок