Викрадення та катування кримчанина: судитимуть трьох експрацівників кримської СБУ

Викрадення та катування кримчанина: судитимуть трьох експрацівників кримської СБУ

прокуратура криму, кримська прокуратура, прокуратура АРК
Ілюстративне фото. Прокуратура АРК

Прокуратура автономії скерувала до суду обвинувальний акт стосовно трьох колишніх працівників кримської Служби безпеки України, які причетні до катування цивільного мешканця окупованого півострова. Їм загрожує до 15 років позбавлення волі.

Читайте цей матеріал кримськотатарською

Про це йдеться у повідомленні пресслужби прокуратури АРК та м. Севастополя.

Зазначається, що окупації півострова у 2014 році обвинувачені обіймали посади співробітників СБУ в АР Крим, втім прийняли пропозицію РФ та перейшли працювати до окупаційного "УФСБ Росії по Республіці Крим і м. Севастополю".

"Своїми діями та рішеннями вони сприяли реалізації політики держави-окупанта щодо переслідування проукраїнськи налаштованого населення півострова. Зокрема, фігуранти причетні до викрадення та катування жителя окупованого Криму", — йдеться у повідомленні.

За інформацією українських правоохоронців, обвинувачені незаконно провели обшук у його магазині та без жодного процесуального оформлення ув’язнили потерпілого. Застосовуючи фізичну силу, електричний струм та моральний тиск, вони змусили його зізнатися у зберіганні вибухової речовини.

"Зазначене є воєнним злочином та серйозним порушенням Конвенції про захист цивільного населення під час війни 1949 року. Дії обвинувачених кваліфіковано як державна зрадач. 1 ст. 111 КК України, а також вчинене за попередньою змовою групою осіб порушення законів та звичаїв війнич 1 ст. 438 КК України та порушення недоторканості житла1 ст. 162 КК України", — підсумували в прокуратурі АРК.

Правоохоронці не називають імен обвинувачених, проте Суспільному Крим з власних джерел стало відомо, що йдеться про Тішина Ігоря Ігоровича, Сагайду Олександра Сергійовича та Тютюніка Артема Валентиновича.

Підписуйтеся на новини Суспільне Крим у Telegram та у Facebook

На початок