Навіщо Кремль посилює риторику щодо гіпотетичного поділу України — аналіз ISW

Навіщо Кремль посилює риторику щодо гіпотетичного поділу України — аналіз ISW

Навіщо Кремль посилює риторику щодо гіпотетичного поділу України — аналіз ISW
Кремль, Москва, РФ. Фото: АР

Кремль посилює риторику щодо гіпотетичного поділу України у спробі нормалізувати наратив про поділ у західних дискусіях про Україну.

Про це йдеться в аналітичному звіті американського Інституту вивчення війни (ISW).

Як відзначили аналітики, заступник голови Ради безпеки Росії Дмитро Медведєв заявив 5 лютого, що нібито європейські плани будівництва залізничної лінії з Іспанії до Львова є свідченням визнання Заходом того, що Львів стане "новою столицею України в межах (Львівської області )", ймовірно, після закінчення війни Росії в Україні.

При цьому цей план будівництва не має нічого спільного з українськими кордонами або закінченням війни в Україні і є незалежним європейським інфраструктурним проектом, наголосили в ISW.

“Президент Росії Володимир Путін та інші російські високопосадовці нещодавно відновили наратив, в якому вторгнення в Україну розглядається як історично виправдане імперське завоювання, і в грудні 2023 року запропонували переважно російськомовній аудиторії, що Росія та європейські держави можуть розділити Україну і залишити її як "суверенну" державу в межах Львівської області — коментарі, які згодом привернули певну увагу з боку кількох правонаціоналістичних центральноєвропейських політиків”, — йдеться в аналітичному звіті.

Як зазначили аналітики, примітно, що Медведєв опублікував свої заяви 5 лютого на своєму англомовному акаунті X (колишній Twitter), а не на російськомовному акаунті Telegram, що свідчить про те, що його заява була розрахована на міжнародну аудиторію, а не на внутрішню російську аудиторію.

Зазначається, що заява Медведєва сприяє російській інформаційній операції, яка помилково зображує Україну як штучно сконструйовану державу, щоб “зменшити військову підтримку України з боку Заходу і нормалізувати західні дискусії, які підштовхують Україну до передачі значної частини своєї території і населення Росії як легітимного способу завершення війни”.

За оцінками ISW, президент Росії Володимир Путін продовжує дотримуватися своїх максималістських цілей в Україні, які рівнозначні повній капітуляції України і Заходу.

При цьому російські ультранаціоналісти продовжують підтримувати максималістські цілі Кремля в Україні і відкидають ідею про те, що переговори призведуть до тривалого припинення війни.

“Заступник начальника Головного управління Росгвардії “ДНР”, командир її спеціальних підрозділів швидкого реагування та ОМОН і відомий російський блогер Олександр Ходаковський заявив, що "перемир'я" не призведе до миру і що "досягнення тривалого миру можливе лише через війну і перемогу" або Росії, або України”, — йдеться в аналітичному звіті.

Ходаковський також стверджував, що нинішній період позиційної війни заважає російським військам виснажити українські сили вздовж усієї лінії фронту, і стверджував, що російським військам необхідно тиснути на українські сили і змусити Україну виділити більше ресурсів для ведення бойових дій вздовж усієї лінії фронту.

Як відзначили аналітики, це свідчить про ширшу підтримку російськими ультранаціоналістами максималістських цілей Кремля щодо повної поразки України і Заходу. Таке бачення війни також несумісне з будь-якими серйозними переговорами про перемир'я чи довготривалий мир.

На початок