Каліфорнію накрив найбільший шторм сезону, є загиблі

Каліфорнію накрив найбільший шторм сезону, є загиблі

Шторм у Каліфорнії
Робітники очищають дерево, яке впало на будинок під час сильного вітру та дощу, 4 лютого 2024 року, Сан-Хосе, штат Каліфорнія. Фото: AP/Noah Berger

Щонайменше двоє людей загинули від падіння дерева у Південній Каліфорнії внаслідок сильного шторму. У деяких районах оголошено надзвичайний стан. Спостерігається штормовий дощ, ураганний вітер, повені та зсуви.

Про це пише газета Los Angeles Times.

Зазначається, що сильна тихоокеанська штормова система принесла дощ, вітер і повені в американський штат Каліфорнія ввечері в неділю та вранці понеділка. Губернатор Гевін Ньюсом оголосив надзвичайний стан у восьми округах Південної Каліфорнії, зокрема — у Лос-Анджелесі та Сан-Дієго.

"Це серйозний шторм із небезпечними й потенційно небезпечними для життя наслідками", — сказав губернатор Ньюсом.

Національна метеорологічна служба США (NWS) описала подію як "найбільший шторм сезону", який, як очікується, призведе до "небезпечних для життя раптових, міських і річкових повеней, а також сміттєвих потоків і зсувів".

Каліфорнію накрив найбільший шторм сезону, є загиблі
Фото: AP/Ethan Swope

У неділю центр Лос-Анджелеса побив рекорд опадів 97-річної давнини. Там випало 10 сантиметрів опадів за 24 години.

Очікується, що до вівторка в деяких частинах Південної Каліфорнії випаде майже піврічна кількість дощів.

Метеорологи кажуть, що шторм рухається повільно, що дає більше часу для злив, а штормові умови очікуються у вівторок у всьому регіоні. Пориви вітру в деяких районах досягали 100 кілометрів на годину.

Протягом понеділка в Міжнародному аеропорту Лос-Анджелеса очікуються скасування та затримки рейсів.

Каліфорнію накрив найбільший шторм сезону, є загиблі
AP Photo/Marcio Jose Sanchez

Через загрозу зсувів і раптових повеней накази про евакуацію та попередження були чинними для гірських і каньйонних районів округів Монтерей, Санта-Барбара, Вентура та Лос-Анджелес. Влада там попередила про "надзвичайно небезпечну ситуацію"

"Ми бачимо багато рятувальних автомобілів на дорогах через бруд і сміттєві потоки на Голлівудських пагорбах і в горах Санта-Моніки", — цитує метеоролога NWS The Los Angeles Times.

У звіті додається, що "грязюка вже тече через Голлівудські пагорби, пошкоджуючи будинки та змушуючи жителів тікати". Це другий атмосферний річковий шторм, який накрив Каліфорнію за останні дні.

На початок