Буданов закликав передати Україні канадські ракети CRV7, які збираються утилізувати

Буданов закликав передати Україні канадські ракети CRV7, які збираються утилізувати

Буданов закликав передати Україні канадські ракети CRV7, які збираються утилізувати
Начальник Головного управління розвідки (ГУР МО) Кирило Буданов, Київ, 5 вересня 2023 року. Фото: Ковальчук Віктор/УНІАН

Начальник Головного управління розвідки Міноборони України Кирило Буданов закликав передати Україні канадські ракети CRV7. Канада має намір утилізувати ці боєприпаси, але остаточного рішення ще нема.

Своє прохання Буданов висловив в інтерв'ю канадському виданню GlobalNews.

Цих ракет у Канаді 83 303, боєголовки мають близько 8 тисяч. Оттаві вони більше не потрібні. Канадські чиновники заявили, що розглядають запит, але застерегли, що CRV7 зберігалися десятки років, і вони могли стати нестабільними, що робить їх небезпечними для транспортування й експлуатації.

Крім того, держава вже уклала контракт із компанією з утилізації, яка будує спеціальний об’єкт для цього. Віддати CRV7 Україні означає розірвати угоду.

Буданов сказав, що CRV7 можуть використовувати як в українських ударних вертольотах, так і в наземних пускових установках для ураження російських танків і артилерії.

"Ми сподіваємося, що це буде виграшна ситуація. (...) Нам потрібно багато техніки і боєприпасів, артилерійських боєприпасів — багато видів техніки взагалі", — сказав української голова розвідки.

Українські військові звикли працювати зі старими боєприпасами, тож у ГУР МОУ не хвилюються, що ракети можуть становити небезпеку.

У матеріалі GlobalNews йдеться, що рішення щодо ракет у Канаді ще не ухвалене.

Більше про ракети CRV7

CRV7 (Canadian Rocket Vehicle 7) — канадська авіаційна некерована ракета класу "повітря-земля" калібру 70 мм. Це канадська розробка початку 1970-х. Ракета має складне оперення, призначена для ударів по наземних цілях. CRV7 були зняті з озброєння ще на початку 2000-х років.

Ракети складаються з кількох частин: корпус, ракетне паливо, двигун. Якщо велика частина їх нездатна використовуватися в артустановках, то їх все одно можна переробити на користь ЗСУ, наприклад, деталі використати для дронів.

На початок