Музей цікавої науки в Одесі частково відновив роботу після ракетної атаки: як працює заклад

Музей цікавої науки в Одесі частково відновив роботу після ракетної атаки: як працює заклад

Музей цікавої науки в Одесі частково відновив роботу після ракетної атаки: як працює заклад
Музей цікавої науки в Одесі. Фото: Суспільне Одеса

В Одесі після ракетної атаки частково відновив роботу "Музей цікавої науки". Філію закладу з уцілілими експонатами відкрили в Пересипському районі міста. Наразі тут працюють пристрої для фізичних дослідів та хімічна лабораторія, розповіли Суспільному працівники.

До 14 червня 2023 року сімейний освітній простір "Музей цікавої науки" розташовувався на проспекті Шевченко в Одесі. Тоді внаслідок вибухової хвилі від падіння ракети заклад був майже зруйнований: пошкодження отримали як приміщення, так і деякі експонати. Проте більшість експонатів залишилися неушкодженими. розповіла директорка музею Олена Любіковська.

"У першу чергу ми мали забезпечити цілісність експонатів, вивезти їх з тієї будівлі і ми це зробили, і знайшли навіть нову локацію, де відкриємо масштабний, великий музей. Але ми зрозуміли, що люди настільки скучили за нашим простором, що навіть маленький експериментарій з невеличкою кількістю експонатів та можливістю робити досліди із лаборантом рятують ситуацію", — зазначила директорка закладу.

Музей цікавої науки в Одесі відновив роботу
Директорка Музею цікавої науки в Одесі Олена Любіковська. Фото: Суспільне Одеса

Музей цікавої науки в Одесі відновив роботу після ракетної атаки
Музей цікавої науки в Одесі. Фото: Суспільне Одеса

Музей цікавої науки в Одесі, експонати
Один із експонатів Музею цікавої науки в Одесі. Фото: Суспільне Одеса

Наразі для дітей в музеї працює лабораторія хімічних дослідів та пристрої для фізичних дослідів. Це невелика, кажуть працівники, частина експонатів, яка доступна для відвідувачів. Серед них "Малюй та пиши, дивлячись у дзеркало".

"Цей класний експонат, ми його дуже любимо і це дослідницька історія, тому що тут можна відчути себе Леонардо да Вінчі, який навчився писати в дзеркальному відображенні. Дитина сідає сюди на цей стілець і має засунути сюди руку, дивитися в дзеркало і писати, наприклад, своє ім’я", — пояснила принцип роботи експоната Олена Любіковська.

В Одесі відновив роботу Музей цікавої науки
Експонат "Малюй та пиши, дивлячись у дзеркало". Фото: Суспільне Одеса

Також тут є експонат “створи фонтан”, де діти на власному досвіді можуть зрозуміти як працюють вібрації, а також пристрій для перевірки концентрації.

"Він, сам експонат, каже нам, про те, що треба перевірити себе на стійкість своїх власних рук. Тобто треба включити цей пристрій, запустити гру, взяти ручку і намагатися проводити таким чином, щоб жодного разу не зачепити", — розповіла директорка закладу.

Музей цікавої науки в Одесі
Олена Любіковська показує, як працює пристрій для перевірки концентрації. Фото: Суспільне Одеса

Музей цікавої науки знову працює в Одесі
Музей цікавої науки в Одесі. Фото: Суспільне Одеса

Відновити роботу простору у повному обсязі планують влітку цього року у приміщенні стадіону "Чорноморець".

Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Одеси та області

На початок