Ігнат розповів, чому не можна знімати роботу ППО

Ігнат розповів, чому не можна знімати роботу ППО

Юрій Ігнат про роботу ППО
Речник командуваня Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат. Фото: Олександр Магула/Суспільне

Кожний знімок і відео роботи протиповітряної оборони може стати джерелом інформації для російських окупантів.

Про це розповів речник командування Повітряних Сил ЗСУ Юрій Ігнат в інтерв’ю проєкту "Поговоримо".

"На пальцях пояснюю. … З одної точки знімає одна людина, з другої точки — друга людина, з третьої точки — третя людина. Це називається трьохкоординатне співпадіння оцих от паралелей. Можна точно визначити, де стоїть пускова установка Patriot, скажімо, і завдати повторного удару", — пояснив Юрій Ігнат.

Він пояснив, що фото і відео, особливо зроблене в реальному часі, може дуже сильно нашкодити.

З іншого боку, Ігнат розповів, що перевірені кадри з робою ППО викладають і самі Збройні Сили України, коли пересвідчаться, що ці фото не несуть загрози.

"Ми верифікуємо своє відео, ми дивимося, чи немає нічого там нічого зайвого і публікуємо. Якщо воно показує підрив ракети в повітрі, тобто перехоплення повітряної цілі — то чому ні? Ми маємо показувати партнерам, що їхня зброя працює, що вона ефективна, що ми збиваємо ракети", — сказав речник Командування Повітряних Сил ЗСУ.

Ігнат також розповів про один зі способів, який росіяни використовують в інформаційній війні проти України. Зокрема коли після роботи ППО знаходять уламки українських ракет.

"Допустимо, лежить наша ракета, якою ми збили ворожу ракету, але уламок нашої під якимсь там будинком неподалік. Ця ракета зробила свою справу, вона врізалась у ворожу, збила її. Уламки падають. Бере хтось, приміром, із силових відомств, фотографують уламок нашої ракети та виставляють. Що роблять рашиські пабліки? Кажуть, що обстрілюють своїх громадян, це було неодноразово», — розповів Ігнат.

Він наголосив, що робота ППО стовідсотково не рятує від уламків, тому під час повітряних тривог потрібно перебувати в укриттях.

На початок