У Солом'янському ландшафтному парку спилюють дерева. Яка причина

У Солом'янському ландшафтному парку спилюють дерева. Яка причина

У Солом'янському ландшафтному парку в Києві спилюють дерева, вражені шкідливою комахою
Санітарна вирубка в парку по вул. Солом'янській, Київ, лютий 2024 р. Фото: КП УЗН Солом'янського району/Facebook

На території Солом'янського ландшафтного парку в столиці комунальники почали санітарну вирубку зелених насаджень: видаляють дерева, заражені шкідником, аби врятувати здорові стовбури.

Про це інформує у Facebook комунальне підприємство "Управління зелених насаджень" Солом'янського району.

Фахівці Держпродспоживслужби після обстеження ландшафтного парку по вул. Солом'янській виявили враження дерев личинками комах — вузькозлатки ясеневої смарагдової (Agrilus planipennis Fairmaire).

У Солом'янському ландшафтному парку спилюють дерева. Яка причина
Проникнення комахи у стовбур дерева. Фото: КП УЗН Солом'янського району/Facebook

Камаха належить до групи агресивних стовбурових шкідників. Личинки проникають у товщу деревини і виїдають там "тунелі", що призводить до загибелі дерева.

У Солом'янському ландшафтному парку спилюють дерева. Яка причина
Личинка вузькозлатки смарагдової в дереві. Фото: КП УЗН Солом'янського району/Facebook

Хімічна обробка не зупиняє поширення шкідників. За даними озеленювачів, єдиним способом знищення вузькозлатки ясеневої наразі є санітарна вирубка і знищення заражених дерев. Якщо не виконати ці роботи вчасно, масштаби розмноження шкідливої комахи зростатимуть, зазначають комунальники.

Що відомо про вузькозлатку смарагдову

У жовтні минулого року на території Солом'янського ландшафтного парку через шкідника дерев вузькозлатку ясеневу смарагдову запровадили карантин. Він діятиме три роки. За це час парк мають обстежити і провести санітарну утилізацію пошкоджених дерев.

Масове поширення златки ясеневої смарагдової може загрожувати повним зникненням ясеня — однієї з цінних лісових порід. Дерева, які заселяє ця комаха, засихають за 1-2 роки.

Також шкідник "полюбляє" деякі види в'язів, горіха, пошкоджує тополю, осику, клен, березу, вільху, дуб, граб, липу, ліщину.

За інформацією Держпродспоживслужби, на території європейського континенту комаху вперше виявили в Москві в 2005 році. Наразі поширення продовжується на північний захід, наближаючись до кордонів із ЄС.

В Україні її виявили в Луганській області у 2019 році, а у 2021 році — на Харківщині. Шкідник поширюється через заражений посадковий матеріал, дерев'яну тару та дрова.

На початок