Перейменування зупинок у Полтаві: чому не відбувається

Перейменування зупинок у Полтаві: чому не відбувається

Перейменування зупинок у Полтаві
Фото: Суспільне Полтава

Процес перейменування топонімів у Полтавській громаді розпочався влітку 2022-го року. Відтоді він реалізований на 70%, але в громаді перейменовують лише вулиці та провулки. Назви зупинок при цьому не змінюють. Суспільне поспілкувалось із керівником транспортного відділу, краєзнавцем та транспортним блогером аби розібратись що не так із зупинками в громаді.

В Полтавській громаді відсутній актуальний реєстр зупинок

Роботу над каталогом зупинок торік проводили краєзнавець Леонід Булава та транспортний блогер Назарій Никончук. Робили це як волонтерство, розповідає блогер. Загалом є старий реєстр зупинок де їх понад 400.

"Ми обговорювали, які назви можна змінити, які можна лишити. Справа в тому, що проблема з обліком самих зупинок. Якісь зупинки зайві і не використовуються, якісь зупинки є нові, яких немає в реєстрі. Взагалі треба їздити і перевіряти чи існує зупинка фізично, особливо, якщо це десь околиці".

Перейменування зупинок у Полтаві: чому не відбувається
Перейменувати потрібно і зупинку Зигіна в обласному центрі. Фото: Суспільне Полтава

Скільки перейменують зупинок

Загалом оновлення назв зупинок буде пов’язане не тільки з дерусифікацією. Деякі назви застарілі, неточні чи потребують змін, розповідає краєзнавець Леонід Булава. Також мають перейменувати і зупинки, назви яких були прив’язані до топонімів, що перейменували: зупинки Героїв Сталінграду, Латишева, Зигіна та інші.

"В першу чергу після підготовки реєстру зупинок, слід створити окрему робочу групу. Вважаю, що робоча група з перейменування вже видохлася і там немає представників з транспортного відділу. Ця окрема робоча група має провести перейменування зупинок за одну чергу".

Серед пропозицій краєзнавця, наприклад, перейменування зупинки Бібліотека в Пушкарівку. Деякі назви потребують просто осучаснення, говорить Назарій Никончук. Наприклад, Промбаза, Медакадемія (вже університет), Демітекс, Інститут зв’язку, Національний університет Полтавська політехніка та інші. На Огнівці після перейменування вулиці Станіславського на Дмитра Пругла теж зміниться назва зупинки, на Садах-2 можлива зупинка Джохара Дудаєва.

Перейменування зупинок у Полтаві: чому не відбувається
Зупинка у Полтаві. Суспільне Полтава

Коли розпочнеться перейменування зупинок у Полтаві

Аби розпочати перейменування зупинок слід завершити перейменування вулиць, розповів Назарій Никончук.

"Більшість зупинок мають назви цих же вулиць, поблизу яких розташовані. Тому, на мою думку, першочергово потрібно завершити перейменування всіх черг, а вже потім комплексно змінювати і назви зупинок громадського транспорту", — сказав Назарій Никончук.

З ним погодився і керівник транспортного відділу Полтавської міськради Сергій Гладких.

"Ми маємо дочекатись завершення історії з перейменуванням вулиць. Розумієте, якщо ми кожного разу будемо збиратись після кожного перейменування це переведення часу. Краще все зробити за один раз. Ми зараз формуємо каталог зупинок, а далі передамо на ЖКГ, тому, що зупинки на їхньому балансі. Це вже вони робитимуть".

Заступник голови Полтавської міськради Валерій Пархоменко вважає, що можна перейменовувати зупинки і частинами. Це може робити і чинна робоча група з перейменування.

"Ми на засіданнях обговорювали вже це питання і плануємо виносити на розгляд робочої групи деякі зупинки. Це вже можна зараз робити".

Востаннє в Полтаві масово перейменовували зупинки 2016 -го року. Це було пов’язано з декомунізацією. Тоді перейменували 16 зупинок.

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram| Viber | Instagram| Twitter | YouTube | Facebook

На початок