Боррель сподівається, що ЄС погодить фонд військової допомоги для України протягом наступних днів

Боррель сподівається, що ЄС погодить фонд військової допомоги для України протягом наступних днів

Боррель про фонд військової допомоги ЄС для України
Жозеп Боррель. Фото: Getty Images

Європейський Союз, можливо, вже протягом кількох наступних днів зможе створити фонд допомоги для України в рамках Європейського фонду миру.

Про це заявив високий представник ЄС Жозеп Боррель у Брюсселі під час пресконференції за підсумками неформальної зустрічі міністрів закордонних справ країн ЄС 3 лютого, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Сьогодні відбулася змістовна дискусія щодо військової допомоги для України, щодо нашої єдності, а також щодо мирного майбутнього для України та її народу. Ми обговорили ситуацію на полі бою, ситуацію з військовими поставками, створення фонду допомоги для України, який, сподіваюся, буде погоджений протягом наступних днів в межах Європейського фонду миру", — сказав Боррель.

Він наголосив, що перемога України критично важлива для миру й стабільності в Європі.

"Наша позиція залишається твердою. Україна потребує більшої та швидшої підтримки. Ця допомога має надійти зараз. Перемога України є критично важливою не лише для України, але й для миру й стабільності в Європі", — заявив Боррель.

У Брюсселі у суботу, 3 лютого, відбулася неформальна Рада міністрів ЄС із закордонних справ. Одне з питань, яке обговорили міністри, — це пропозиція високого представника ЄС щодо створення фонду допомоги для України в рамках Європейського фонду миру в обсязі 20 мільярдів євро на наступні чотири роки, тобто по 5 мільярдів щорічно.

Ці гроші мають бути використані для поставок в Україну військової техніки й озброєння, а також для посилення виробничого потенціалу європейської оборонної промисловості, зокрема, з виробництва більшої кількості боєприпасів для України.

1 лютого 27 лідерів держав-членів Євросоюзу на саміті у Брюсселі погодили чотирирічний пакет допомоги Україні на 50 мільярдів євро.

На початок